در پارک کودک :
تلفن همراه بهانه ای برای قتل دوست
۱۲ شهریور ۹۸ چاپ
تلفن همراه بهانه ای برای قتل دوست

معاون پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری و اعتراف عاملین آتش زدن و مرگ جوانی در پارک کودک خبر داد

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ کارآگاه علی گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: در تماس شهروندان با مرکز ۱۱۰، یک فقره حریق منجر به جراحت شدید جوانی حدوداً ۳۰ ساله در محدوده پارک کودک، به کلانتری ۱۷۹ خلیج اعلام شد.
مأمورین کلانتری بعد از حضور در محل حادثه این جوان ۳۰ ساله را که به علت شدت جراحت وارده بر اثر حریق بر زمین افتاده بود به بیمارستان منتقل کردند.
این مقام انتظامی افزود: مأمورین کلانتری در تحقیقات اولیه یکی از دوستان مصدوم بنام "محسن" که شاهد عینی ماجرا بود شناسایی کردند.
محسن به مأمورین گفت: روز حادثه با دوستم شاهد (مصدوم) در پارک کودک نشسته بودیم و دو نفر از دوستان مشترکمان بنام "سعید و شادمهر" (۳۳ ساله) به سمت ما آمدند، سعید شروع به گفتگو با شاهد کرد که بعد از ۵ دقیقه دعوا بین این دو بالا گرفت، سعید می‌گفت: زود باش پولم را بده الان یک هفته است که هی امروز و فردا میکنی و شاهد به او می‌گفت: بهم کمی فرصت بده پولت را می‌دهم.
محسن در ادامه گفت: همین که درگیری بین آن دو بالا گرفت شادمهر از پلاستیکی که در دست داشت یک شیشه نوشابه حاوی بنزین را به سعید داد و او هم بلافاصله روی شاهد ریخت و فندک را روشن کرد و فرار کردند.
سرهنگ گودرزی تصریح کرد: پس از تحقیقات مامورین، هر دو متهم در محدوده خلیج شناسایی و دستگیر شدند، با انتقال سعید و شادمهر به کلانتری، در تحقیقات صورت گرفته از هر دو ضمن منکر شدن هرگونه حریق عمدی اظهار داشتند، مصدوم در حال مصرف مواد مخدر بوده که این اتفاق افتاده و عمدی نبوده است.
معاون جنایی پلیس پایتخت در ادامه گفت: مصدوم به علت سوختگی شدید ۵۰ درصدی، فوت می‌نماید و پرونده با موضوع "حریق عمدی منجر به فوت" به جهت رسیدگی تخصصی، حسب دستور بازپرس پرونده به همراه متهمان در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با انجام اقدامات پلیسی و با روش‌های علمی کشف جرم و ارائه مدارک، متهمان چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشته و اعتراف کردند.
در تحقیقات "سعید" اظهار داشت: حدود یک هفته قبل از آتش سوزی من یک دستگاه گوشی موبایل هوشمند به ارزش تقریبی دو میلیون تومان به شاهد (مقتول) فروختم و قرار شد ظرف چند روز آینده پول گوشی را پرداخت نماید، ولی انجام نداد.
برای اینکه زهر چشمی از او بگیرم، روز حادثه به محسن گفتم تا یک بطری شیشه نوشابه پر از بنزین تهیه کند و با مقتول تماس گرفتم و به اتفاق محسن راهی محل حادثه شدیم، با مقتول در خصوص گوشی صحبت کردم و بعد از گذشت چند دقیقه درگیری لفظی بالا گرفت و بلافاصله محسن بطری را به من داد و روی مقتول ریختم و فندک را روشن کردم و او را به آتش کشیده و فرار کردیم، قصدمان فقط زهر چشم گرفتن بود و فکر نمی‌کردیم با یک بطری کوچک حاوی بنزین شاهد فوت کند.
سرهنگ کارآگاه علی گودرزی گفت: با توجه به اعتراف هر دو متهم به انگیزه اختلاف شخصی و مالی با مقتول و ایجاد حریق عمدی منجر به فوت، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code