محکومیت متخلف محیط  زیست به پاکسازی طبیعت

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش از محکومیت تخلیه کننده فاضلاب در اراضی ساحلی این شهرستان، به پاکسازی یک هکتار ساحل و جنگل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایرنا، عارف شادکام روز دوشنبه ( 18 شهریور ) اظهار کرد: فرد محکوم با یک دستگاه کامیون خاور لجن کش، فاضلاب را در اراضی ساحلی جوکندان تالش تخلیه می‌کرد و چندی توسط ماموران حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده بود.

وی ادامه داد: قاضی محترم شعبه ۱۰۳ کیفری ۲ دادگاه تالش، در هفته جاری متخلف را به پاکسازی یک هکتار از اراضی ساحلی و جنگلی جوکندان محکوم کرده و این حکم، جایگزین یک سال حبس تعزیری است.

وی افزود: حکم با نظارت اداره حفاظت محیط زیست تالش اجرا خواهد شد و صدور احکام جایگزین حبس، در جلوگیری از تکرار تخلفات و حساسیت عمومی به محیط زیست تاثیر زیادی دارد.

تالش با ۲۵۰ هزار هکتار جنگل هیرکانی، رتبه نخست اراضی جنگلی گیلان را داراست و در ۹۳ کیلومتر اراضی ساحلی دریای کاسپین در این شهرستان، هشت طرح گردشگری ایجاد شده است.

شهرستان گردشگرپذیر تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.