با افزایش قیمت کالاهای اساسی و کاهش قدرت خرید مردم فروش اقساطی به کالاهای اساسی نیز رسیده است و یک عامل توزیع کالاهای اساسی در فضای مجازی، فروش اقساطی بدون بهره را نیز راه‌اندازی کرده است.

فروش قسطی کالاهای اساسی به روایت خبرگزاری تسنیم/کامنت «هم‌میهن» روزنامه منتقد دولت:ما که جرات نداریم اینها را بنویسیم
کلانشهر: به گزارش تسنیم بعد از اینکه در برخی از بازارها مانند لوازم خانگی و فرش  به‌دلیل تورم و کاهش قدرت خرید مردم شاهد فروش اقساطی کالا بودیم این بار فروش اقساطی کالا به کالاهای اساسی نیز رسیده است و یکی از سامانه‌های توزیع کالاهای اساسی تنظیم‌بازاری در فضای مجازی این کار را شروع کرده است.

در این طرح، کالاهای اساسی و سایر مواد غذایی بدون بهره و در 5 قسط با سقف یک میلیون تومان عرضه می‌شود.

اجرای طرح‌های اقساطی این‌چنینی نشان از کاهش تقاضا در سطح بازار است و این‌که مصرف‌کنندگان قادر یا حاضر به خرید محصولات با قیمت‌های جدید نیستند به همین منظور توزیع‌کنندگان متوسل به فروش طرح‌های اعتباری می‌شوند.

بنابر این گزارش بر اساس مشاهده‌های میدانی قیمت هر کیلوگرم مرغ 63 هزار تومان تا 85 هزار تومان، تخم‌مرغ در شانه‌های 30 عددی 85 تا 90 هزار تومان، روغن مایع 800گرمی 54 هزار تومان، هر کیلوگرم برنج شیرودی 75 هزار تومان، رب گوجه‌فرنگی 800گرمی 45 هزار تومان و هر کیلوگرم گوشت گوسفندی گرم به‌صورت شقه 235 هزار تومان تا 330 هزار تومان است.

به دنبال انتشار این گزارش در خبرگزاری تسنیم، کانال تلگرامی روزنامه هم‌میهن با انتشار نقدی کوتاه دراینباره نوشت: ما که جرات نداریم اینها را بنویسیم چون متهم می‌شویم که سیاه‌نمایی می‌کنیم و دل مردم را خالی و آنان را ناامید می‌کنیم و عامل توقف قطار پیشرفت می‌شویم. ولی ظاهراً قطار پیشرفت آن قدر از روی مردم رد شده که یکی از مهمترین رسانه‌های حکومتی یعنی خبرگزاری سپاه هم صدایش از این آش شور در آمده.
امیدواریم این نوشته ما موجب نشود که تسنیم از این پس واقعیات را منعکس نکند.

انتقاد کوچکی نژاد نماینده رشت از افزایش قیمت کالاهای اساسی
هیچکس به فکر بازار نیست/ مرغ ۶۰ هزار تومانی به ۱۰۰ هزار تومان رسیده
هشدار نماینده رشت در مجلس نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی
دوباره قیمت مرغ و برنج و دارو به شدت افزایش پیدا می‌کند

نظر شما:

security code