رشد قیمت خودرو در بازار همچنان ادامه‌دار است. در این میان قیمت خودروهای مدل ۱۴۰۲ در بازار آزاد رکوردهای جدیدی را ثبت کرده‌اند. با کاهش قیمت خودرو در بازار با افزایش عرضه خودرو به گوش می‌رسد.

تداوم رشد قیمت‌ها در بازار خودرو/ رکوردشکنی‌ مدل‌های صفر در معاملات

کلانشهر: قیمت خودرو روز دوشنبه، چهارم اردیبهشت ۱۴۰۲، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.

 

قیمت خودرو از ابتدای فروردین با نوساناتی همراه شد. قیمت‌ها در نیمه نخست فروردین متاثر از نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت. اما در نیمه دوم این ماه با توجه به افزایش قیمت خودروهای کارخانه‌ای شوک جدیدی به بازار وارد شد و به نظر می‌رسد موج جدید گرانی در ادامه سال در انتظار بازار است.

 

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پژو ۲۰۷i پانوراما دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ به ۸۰۵ میلیون تومان رسید. اکنون رانا پلاس پاناروما ۱۴۰۲ را با نرخ پایین‌تر از ۶۷۰ میلیون تومان در بازار نمی‌توان یافت.

پژو پارس موتور جدید XU۷P، ساخت ۱۴۰۲ که این روزها جهش قیمتی چشمگیری را تجربه کرد، امروز هم به روند صعودی خود ادامه داد و سقف ۶۰۸ میلیون تومان را شکست.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز نرخ ۶۱۰ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

در این میان خودروی ساینا دنده‌ای S که در روزهای گذشته وارد کانال ۴۰۰ میلیون تومانی شد، امروز در بازار خودروی کشور به ۳۹۲ میلیون تومان رسید. 

تارا دنده‌ای که مدل ۱۴۰۲ آن به تازگی وارد بازار شده است، امروز ۸۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

لاماری ۱۴۰۱ با نرخ دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان عرضه شد. این در حالی است که مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۵۰ میلیون گران‌تر از مدل قبلی خود، یعنی با نرخ دو میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S۸ مدل ۱۴۰۲ امروز به دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید. هایما S۷ پلاس ساخت ۱۴۰۲ قیمت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان را در کارنامه خود به ثبت رساند. 

تیگو ۸ پرو اما امروز، دوشنبه، با ورود به کانال سه میلیارد تومانی، نرخ سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

روند صعودی قیمت‌ها در بازار همچنان ادامه‌دار است. در این میان برخی صحبت‌ها در رابطه با کاهش قیمت خودرو در بازار با افزایش عرضه خودرو به گوش می‌رسد.

در این میان، کارشناسان معتقدند اگر کاهش قیمتی نیز در کار باشد، باتوجه به تورم و افزایش قیمت خودروهای کارخانه‌ای، شیب قیمت‌ها تا پایان سال صعودی خواهد بود.

حال برخی از نمایشگاه‌داران و فعالان بازار خودرو خبر از کمیابی خودروی صفر در بازار می‌دهند. این خبر می‌تواند شوک جدیدی به بازار خودروی کشور وارد کند و به تبع آن خودروهای صفر داخلی با رشد قیمتی مواجه شوند.