جنایت در پارک برای کتک خوردن برادر


۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۰۱ | کد خبر: ۳۳۵۶۴ چاپ

متهم ادعا می‌کند وقتی فهمید برادرش کتک خورده در حمایت از او وارد درگیری شد و دست به قتل زد.

جنایت در پارک برای کتک خوردن برادر

کلانشهر:پسر جوان که به حمایت از برادرش مردی را کشت حالا پای میز محاکمه است.

به گزارش اعتمادآنلاین، متهم که اعتراف کرده بود برای گرفتن انتقام برادرش مرتکب قتل شده در دادگاه گفت مقتول به سمتش حمله کرده بود و او قصد دفاع از خودش را داشت. 

پرونده قتل دو سال قبل به جریان افتاد و پلیس متوجه شد درگیری خونینی در یک پارک اتفاق افتاده است. ماموران رهسپار محل درگیری شدند و دریافتند پسر جوانی به نام اکبر با ضربات متعدد قمه مجروح و به بیمارستان منتقل شده اما ساعتی بعد به خاطر شدت جراحات جان سپرده است.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران به بررسی پرداختند. در این میان پسر 25 ساله‌ای به نام شهرام خودش را عامل قتل معرفی کرد و به ماموران گفت: چند روز پیش از پارک عبور می‌کردم که متوجه درگیری چند نفر با هم شدم. یکی از آنها به قوم ما فحاشی می‌کرد. از شنیدن حرف‌های او عصبانی شدم و به آنها اعتراض کردم. وقتی دیدم یک قمه روی زمین افتاده آن را برداشتم و پرتاب کردم که به دست یکی از پسران جوان برخورد کرد و من بلافاصله فرار کردم.

او ادامه داد: چند روز بعد یکی از دوستانم با من تماس گرفت و گفت همان کسی که آن شب او را در پارک با قمه مجروح کردی، حالا برادرت را به شدت کتک زده است. من از شنیدن این حرف شوکه شده بودم، بلافاصله خودم را به پارک رساندم و دیدم اکبر و دوستش قاسم روی موتور نشسته‌اند و قمه‌ای هم در دست دارند. برادرم هم مجروح در گوشه پارک افتاده بود. قمه را به دست گرفتم و چند ضربه به کتف و پهلو اکبر زدم. وقتی دیدم او دیگر نمی‌تواند از جایش بلند شود از محل فرار کردم. اما چند روز بعد تصمیم گرفتم خودم را معرفی کنم. حالا هم می‌گویم برادر و پسرخاله‌ام که آنجا بودند در ماجرا نقشی نداشتند و فقط شاهد درگیری بودند.

در ادامه تحقیقات روشن شد برادر و پسرخاله شهرام نیز در درگیری خونین حضور داشتند. به این ترتیب آنها نیز بازداشت شدند.

با تکمیل تحقیقات برای شهرام به اتهام قتل و برای برادر و پسرخاله‌اش و دو شرکت‌کننده دیگر درگیری کیفرخواست صادر و پرونده‌شان برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و آنها از خود دفاع کردند.

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند. سپس شهرام در جایگاه ویژه ایستاد و به قتل اعتراف کرد.

او گفت: قبول دارم اکبر را کشتم؛ اما من قصد قتل او را نداشتم. او برادرم را به شدت کتک زده بود که خودم را به پارک رساندم. او و دوستانش به محض روبه‌رو شدن با من به سمتم حمله‌ور شدند و من برای دفاع از خودم ناچار شدم با قمه به اکبر حمله کنم. حالا پشیمان هستم.

برادر و پسرخاله او نیز گفتند در درگیری ضربه‌ای به قربانی نزدند و شهرام برای دفاع از خودش به ناچار قمه کشید. با طرح این ادعا، قضات دادگاه پرونده را برای تکمیل تحقیقات به دادسرا برگرداندند تا از شهود تحقیق شود.