امروز ۱۵ نفر از مستشاران نظامی کشور‌های اروپایی، آسیایی، آمریکای لاتین و حوزه‌ی اوراسیا با حضور در مرکز تخصص‌های دریایی باقرالعلوم رشت، از کارگاه‌ها و واحد‌های مختلف آموزشی این مرکز بازدید و درخصوص راه‌های توسعه‌ی تعاملات و همکاری‌های دوجانبه و چند جانبه بحث و تبادل نظر کردند.

حضور مستشاران نظامی اتحادیه‌ی اروپا، اوراسیا و آمریکای لاتین در گیلان
کلانشهر: فرمانده‌ی مرکز تخصص‌های دریایی باقرالعلوم رشت گفت خودکفایی نیروی دریایی ایران در حوزه آموزش و تجهیزات موجب موفقیت این نیرو در آب‌های آزاد شده است.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان؛ فرمانده‌ی مرکز تخصص‌های دریایی باقرالعلوم رشت در دیدار با جمعی از مستشاران نظامی کشور‌های عضو اتحادیه‌ی اروپا، اوراسیا و آمریکای لاتین گفت: نیروی دریایی ایران امروز در حوزه‌ی آموزش و تجهیزات خودکفاست و همین امر موجب موفقیت این نیرو در آب‌های آزاد شده است.

امیر دریادار دوم منصور لَشَنی در این دیدار گزارشی از روند بومی سازی علوم دریایی و تامین تجهیزات و تربیت نیروی انسانی کارآمد در نیروی دریایی پرداخت و افزود: در ۴۴ سال گذشته جوانان مستعد و متعهد این سرزمین با تاسی از منویات فرمانده‌ی کل قوا و اتکاء به قدرت ایمان و روحیه‌ی خودباوری موفق شدند نیاز‌های خود را در ۲ حوزه‌ی نرم افزاری و سخت افزاری تامین کرده و کشور را از وابستگی به خارج آزاد کنند.

وی با اشاره به سیاست‌های صلح طلبانه و اعتمادساز جمهوری اسلامی در روند تعامل با کشور‌های دوست در اقصی نقاط عالم، افزود: امروز راهبرد تحقق امنیت پایدار در ایران اسلامی بر پایه‌ی یک دیپلماسی دفاعی برگرفته از منویات فرمانده‌ی کل قوا شکل گرفته و در بستر این دیپلماسی، اعتمادسازی با دولت‌های دوست و ملت‌های آزاده و همچنین لحاظ اصل احترام متقابل بین کشور‌ها تحقق یافته است.

فرمانده‌ی مرکز تخصص‌های دریایی باقرالعلوم رشت در پایان سخنان خویش به تبیین نقش قدرت دفاعی کشور در افزایش اقتدار ملی و بین المللی و مبارزه با تروریسم پرداخت و گفت: این مهم با بهبود محیط بین المللی و گسترش همکاری‌های دفاعی و نظامی با دیگر کشور‌ها به حصول نتایج مطلوب منتهی می‌شود.

اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code