در پی مسابقات گرند پری ژاپن :
آرمین هادی پور نایب قهرمان جهان شد
۲۴ شهریور ۹۸ چاپ
آرمین هادی پور نایب قهرمان جهان شد

آرمین هادی پور تکواندوکار گیلانی مدال نقره مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ جهان را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایرنا، رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز یکشنبه اظهار داشت: هادی پور در مرحله دوم مسابقات تکواندو گرندپری سال ۲۰۱۹ در ژاپن  موفق به کسب مقام نایب قهرمانی و مدال نقره شد.

محسن سترگی افزود: در جریان این رقابت ها، هادی پور در نخستین دیدارش به مصاف لئون گلاسنویک از کرواسی رفت و با نتیجه ۱۹ بر هفت حریفش را شکست داد و در دومین مبارزه نیز باید با تکواندوکاری از ترکیه مبارزه می‌کرد که با انصراف این هوگوپوش، هادی پور به مرحله سوم راه پیدا کرد.

وی ادامه داد: این تکواندوکار شایسته گیلانی در سومین دیدار خود رو در روی صفوان خلیل تکواندوکار با سابقه استرالیایی قرار گرفت و با غلبه بر این حریف با نتیجه ۱۲ بر پنج به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

وی بیان کرد: ملی پوش گیلانی وزن ۵۸ کیلوگرم در این مرحله به مصاف آدرین ویسنته از اسپانیا رفت که موفق شد در یک دیدار برتر با نتیجه ۱۹ بر پنج حریفش را مغلوب و به دیدار نهایی راه یابد.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان اضافه کرد: هوگوپوش وزن اولی کشورمان در فینال رو در روی جون جانگ از کشور کره‌ جنوبی که عنوان قهرمانی جهان ۲۰۱۹، قهرمان و نایب قهرمان گرند اسلم ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷، قهرمان آسیا ۲۰۱۸ را در اختیار دارد قرار گرفت و با نتیجه  ۲۲ بر ۱۴ برابر این حریف قدرتمند خود شکست خورد و مقام نایب قهرمانی را کسب کرد.

سترگی خاطرنشان کرد: این رقابت ها G4 بود که به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و یک هزار دلار جایزه نقدی تعلق گرفت که آرمین هادی پور با تصاحب مقام نایب قهرمانی موفق به کسب ۱۴ امتیاز شد.

مرحله دوم مسابقات تکواندوگرند پری در سال ۲۰۱۹ با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان در هر چهار وزن المپیکی مردان و زنان در شهر چیبا ژاپن برگزار شد که تکواندوکاران به مدت سه روز با هم به رقابت پرداختند.

آرمین هادی پور متولد ۱۳۷۳ شهرستان رشت است و تاکنون مقام‌های زیادی را در رشته تکواندو کسب کرده که می‌توان به کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ انگلیس، مدال طلای گرند پری انگلیس، مدال طلای مسابقات بین المللی اردن ، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو، مدال نقره قهرمانی جهان، دو مدال قهرمانی آسیا (یک مدال طلا و دیگری برنز که مدال طلا برای اولین بار در تاریخ تکواندو ایران به دست آمده)، سه مدال طلا یونیورسیاد، یک مدال نقره جام جهانی، یک مدال نقره گرند پری، مدال طلای گرند اسلم، مدال نقره گرند پری روسیه و مدال طلای جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ آسیا اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code