وداع با نویسنده پیشکسوت

نویسنده و شاعر پیشکسوت رادیو آسمانی شد


۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۷:۱۶ | کد خبر: ۳۳۶۸ چاپ
نویسنده و شاعر پیشکسوت رادیو آسمانی شد

محمد حاجی حسینی نویسنده طنز و فکاهه «صبح جمعه با شما» رادیو به دیار باقی شتافت

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل خبرگزاری صداوسیما، مرحوم محمدحاجی حسینی سال ۱۳۰۸ در روستای کن به دنیا آمد و از سن ۱۵ سالگی به سرودن اشعار طنز و فکاهه پرداخت و با نشریات قدیمی و جدید‌تر طنز همچون توفیق، گل آقا، خورجین همکاری داشت. در این نشریات به خصوص گل آقا بحر طویل‌های جالبی از او منتشر می‌شد. او از دوستان قدیمی کیومرث صابری مرحوم «گل آقا» بود.
همکاری مرحوم حاجی حسینی از سال ۱۳۵۲ با رادیو آغاز می‌شود که پس از وارد شدن به این رسانه با تمام بخش‌های آن ارتباط تنگاتنگی بر قرار کرد و آثار فراوانی از خود بر جای گذاشت.
ترانه معروف «سلام کوچولو» یکی از سروده‌های وی است که برای گروه کودک رادیو سروده است. همچنین از سال ۱۳۶۴ با برنامه «صبح جمعه با شما» همکاری خویش را در بخش طنز ادامه داد به طوری که در برنامه‌های «قند و نمک» و ۱۳ سال برای «جمعه ایرانی» مطلب می‌نوشت. شعر‌ها و ترانه‌های خیلی معروفی را سرود.
«بهارستان طنز»، «بحر طویل»، «فال حافظ» و «طنز سیاسی» با مشارکت طنز پردازان از آثار اوست که به همت معاونت پژوهش صدا و با کمک انتشارات سروش منتشر شده است.
مراسم تشییع پیکر مرحوم مغفور نویسنده و شاعر طنز پرداز و پیشکسوت استاد محمد حاجی حسینی امروز ۲۴ شهریور ساعت ۱۶ از حسینه الغدیر واقع در کن، محله اسماعیلیان به سمت امامزاده جعفر (ع) برگزار می‌شود.

نظر شما:

security code