محکومیت حمله در منطقه سراوان از سوی سخنگوی وزارت خارجه و هشدار به پاکستان

یک مرزبان در عملیات احیا به زندگی بازگشت/ تعداد شهدای مرزبانی ۵ نفر


۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۹ | کد خبر: ۳۴۰۰۶ چاپ

حمله تروریستی تعدادی از اشرار در شب گذشته و تلاش آنها برای ورود به کشور با مقاومت مرزبانان دلیر و غیرتمند برجک مرزبانی "مزه سر" هنگ مرزی سراوان روبه رو شد که در این درگیری متاسفانه پنج تن از مرزبانان عزیز ایران به شهادت رسیدند.

یک مرزبان در عملیات احیا به زندگی بازگشت/ تعداد شهدای مرزبانی ۵ نفر
کلانشهر: دادستان زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: ۶ نیروی مرزبان در حمله گروهک جیش الظلم به پاسگاه مرزی شهرستان سراوان به شهادت رسیدند که دستورات قضایی لازم برای دستگیری عوامل این حادثه صادر شده است.

مهدی شمس آبادی امروز یکشنبه اظهار کرد: شب گذشته در پی حمله گروهک جیش الظلم به پاسگاه مرزی مک سوخته شهرستان سراوان ۶ نفر از نیروهای هنگ مرزی این شهرستان شهید و تعدادی نیز مجروح شدند.

وی افزود: دستورات قضایی لازم جهت دستگیری عوامل این حادثه از سوی دادستانی صادر شده است.

دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان افزود: در این درگیری گروهبان یکم شهید "حسین بادامکی"،گروهبان یکم شهید "علی غنی با تدبیر"،گروهبان یکم شهید "رضا برجی"، سرباز وظیفه شهید "محمد جمالزاده"،سرباز وظیفه شهید "یونس سیفی نژاد" و سرباز وظیفه شهید "ناصر حیدری" شهید شدند.

 در همین رابطه مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات فراجا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به لطف الهی و در عملیات احیا یکی از مرزبانان زخمی حادثه برجک مزه سر سراوان به زندگی بازگشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات فراجا، گروهبان یکم "رضا برجی" که اعلام شده بود در حادثه تروریستی برجک "مزه سر" هنگ مرزی سراوان به شهادت رسیده، طی عملیات احیاء مجددا به لطف خدا به زندگی بازگشت.

اسامی شهدای مرزبان در سراوان به نام‌های گروهبانیکم شهید "حسین بادامکی"،گروهبانیکم شهید "علی غنی با تدبیر"، سرباز وظیفه شهید "محمد جمالزاده"،سرباز وظیفه شهید "یونس سیفی نژاد" و سرباز وظیفه شهید "ناصر حیدری" اعلام شد.


ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه حمله ددمنشانه تروریستی در مرز "مرزه سر" در منطقه سراوان که منجر به شهادت چند تن از مرزبانان دلیر و غیور کشورمان شد را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توسل به این اقدام تروریستی بزدلانه توسط گروه‌های شرور و تروریست بعد از حضور هیأت بلند پایه پاکستانی به ریاست آقای شهباز شریف نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان در مراسم افتتاح طرحهای‌ بازارچه مشترک مرزی و انتقال برق به همراه رئیس جمهور کشورمان در مرز "پیشین"، اقدامی هدفمند علیه امنیت و منافع دو کشور است تا اجازه ندهند مرز مشترک مرز دوستی و همکاری و مرز اقتصادی برای مردم دو کشور باشد.

کنعانی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این اقدام شرورانه، از دولتمردان پاکستان انتظار دارد هرچه سریع‌تر به توافقات دو کشور برای سرکوب گروه‌های تروریستی جامه عمل پوشانیده و در ارتقای امنیت مرزهای مشترک بکوشد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: قطعا هدف این گروه‌های تروریستی ایجاد خلل در امنیت مرزهای مشترک و امنیت مردم مرز نشین دو کشور بوده و جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته مجددا بر اهتمام خود بر بسط امنیت در منطقه و توسعه همکاربها تاکید می‌نماید.

کنعانی در پایان به خانواده های شهدای گرانقدر این حادثه تروریستی تسلیت گفت و ضمن ابراز همدردی، برای آنان صبر و شکیبائی و برای شهدا  علو درجات مسئلت کرد.

نظر شما:

security code