مدیر کانون جوانان رضوی گیلان:

برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در ۶۰ نقطه استان گیلان


۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۴۵ | کد خبر: ۳۴۰۲۳ چاپ

مدیر کانون جوانان رضوی گیلان، از برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در ۶۰ نقطه استان گیلان خبر داد، گفت: خدام رضوی از فردا وارد گیلان می شوند.

 برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در ۶۰ نقطه استان گیلان

کلانشهر- به گزارش ایسنا: اسحاق معبود مژدهی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به سابقه ۱۷ ساله برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در استان گیلان با همکاری آستان قدس رضوی، اظهار کرد: جشن های زیر سایه خورشید مردمی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه کاروان خادمین حرم رضوی در ایام دهه کرامت در استان ها حضور پیدا کنند، افزود: جشن های زیر سایه خورشید در گذشته به صورت ملی برگزار می شد، اما در حال حاضر شاهد برگزاری بین المللی آن هستیم و خدام در کشورهای دیگر نیز حضور پیدا می کنند.

مدیر کانون جوانان رضوی گیلان، خدام رضوی را حامل درس های انسان ساز مکتب اهل بیت(ع) دانست و عنوان کرد: استقبال گیلانیان از کاروان خدام رضوی با شور و نشاط و معنویت خاصی برگزار می شود.

معبود مژدهی از برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در ۶۰ نقطه استان گیلان خبر داد، گفت: هشت نفر از خدام رضوی از فردا، اول خردادماه در قالب کاروان زیر سایه خورشید وارد استان گیلان می شوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۴۰ برنامه مردمی در قالب کاروان زیر سایه خورشید تا ۱۱ خردادماه در سطح استان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: خادمان حرم رضوی در بیمارستان ها و زندان ها و مدارس و خوابگاه های دانشجویی و... حضور پیدا می کنند.

مسئول دبیرخانه کاروان زیر سایه خورشید در گیلان، از برگزاری مراسم استقبال از خدام رضوی در ساعت ۱۷ روز پنجشنبه، ۴ خردادماه خبر داد و متذکر شد: این مراسم از میدان صیقلان رشت آغاز می شود و تا حرم مطهر حضرت فاطمه اخری(س) ادامه دارد.

وی با اشاره به برگزاری جشن دختران تحت عنوان «من مثل معصومه» همرمان با ۷ خردادماه، بیان کرد: ۵۰ هزار دعوتنامه را برای جشن شب میلاد امام رضا(ع) همزمان با ۹ خردادماه در میدان شهدای ذهاب رشت ارسال کردیم.

معبود مژدهی، حضور در جمع استقبال مردمی شهرها و روستاها، دیدار با خانواده های شهدا، حضور در مساجد و گلزارهای شهدا، عیادت از بیماران، بیدار با نیروهای انتظامی و بسیج و سپاه و ارتش و مرزبانی در نقطه صفر مرزی، دیدار با سالمندان و معلولان، حضور در ادارات، حضور در زندان ها و دیدار با آتش نشانان و پاکبانان و... را از جمله برنامه های کاروان زیر سایه خورشید دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل تقارن این ایام با فصل زراعت، خدام رضوی در مزارع حضور پیدا می کنند و با کشاورزان دیدار خواهند کند.

نظر شما:

security code