به نوشته یک رسانه عربی، این روزها شاهد پدیده جدیدی هستیم که می‌توان آن را گدایی قرن بیست و یکم نامید.

روش‌ جدید گدایی که در تیک‌تاک شیوع پیدا کرد!

کلانشهر- به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از پایگاه خبری سعودی اخبار بلدنا، برنامه تیک‌تاک این روزها به یکی از مراکز گدایی برخی از فعالان فضای مجازی تبدیل شده و شمار قابل توجهی از جوانان عرب با شکل و شمایل خاصی عملاً در حال تکدی الکترونیکی و جمع‌آوری اعانه و کمک از مردم به اشکال مختلف هستند.

در این گزارش آمده است: این پدیده که دقیقاً بعد از دوره شیوع ویروس کرونا آغاز شده امروز ده‌ها نفر را به خود مشغول کرده است به طوری که در مواردی تنه به تنه تولید محتوای مستهجن در فضای مجازی می‌زند.

به اعتقاد تهیه‌کنندگان این گزارش، برخی از افراد بیکار راه کسب درآمد خود را از این طریق یافته‌اند، گاهی خود را با پودر آغشته می‌کنند، در مواردی خود را به سگ تبدیل می‌کنند و بعضی وقت‌ها هم کلیپ‌‌هایی از شکستن تخم مرغ روی سر خود منتشر می‌کنند.

التماس‌های آنها برای تشویق بینندگان به پرداخت کمک هم بخش لاینفکی از این لایوها شده است و گاهی به جان یکدیگر می‌افتند تا بینندگان را به ادامه تماشا ترغیب و فرصت بیشتری برای تشویق آنها به پرداخت کمک پیدا کنند و هر گاه هم صدای «کفو... کفو» (دست‌مریزاد) شنیده می‌شود، دیگران به این نتیجه می‌رسند که یک ماهی به قلاب‌شان افتاده است.

 

اشتراک گذاری:
برچسب‎ها : گدایی تیک تاک

نظر شما:

security code