سارا عبدالملکی نایب قهرمان پاراقایقرانی آسیا با انتشار ویدیویی اعلام کرده شورای شهر به او یک کتری و قوری هدیه داده است!

هدیه عجیب شورای شهر به قهرمان زن پاراقایقرانی آسیا
کلانشهر: سارا عبدالملکی که طی سال‌های گذشته به دلیل حادثه ای که برای دوران حضورش در تیم ملی راگبی رخ داد، در جامعه ورزش شناخته شده، با تلاش‌های فراوان و بعد از چند سال تمرین در رشته پاراقایقرانی اخیرا توانست در مسابقات آسیایی این رشته به مدال نقره دست پیدا کند.

عبدالملکی در سومین روز از مسابقات قایقرانی آب‌های آرام قهرمانی زیر ۲۳ سال در سمرقند ازبکستان و در KL۱ ۲۰۰ متر بانوان پس از قایقران کشور هند با زمان ۱:۱۸.۵۱۶ دقیقه دوم و صاحب مدال نقره شد.

اما بعد از گذشت نزدیک به یک ماه این ملی پوش پاراقایقرانی ایران، با انتشار ویدیویی کنایه آمیز به هدیه ای که از سوی شورای شهر به او اهدا شده، اشاره کرده است.
در این ویدیو عبدالملکی از یک کتری و قوری به عنوان هدیه شورای شهر برای کسب مدال نقره آسیایی اش رونمایی می کند و به کنایه می گوید: "انشالله برای مدال المپیک، فلاسک می دهید!"

سارا عبدالملکی دراین‌باره به تسنیم گفت: من تنها قایقران ملی‌پوش در استان البرز هستم، اما آدمی نیستم که بخواهم از کمبودها ناله و گلایه کنم. تا الآن هم هیچ حمایتی در استان نشده‌ام، اما به‌خاطر عشق به ورزش و پرچم کشورم تلاش کرده‌ام، مسائل مالی برایم اهمیتی ندارد، به‌‌طوری که حتی برای فعالیت قدرتمندتر در ورزش قرض هم کرده‌ام، اما رفتاری که اخیراً با من شد، توهین بود.

وی افزود: در این رشته شاید 10 نفر هم مثل من و با شرایط من در دنیا وجود نداشته باشد. وقتی در زمستان تمرین می‌کنم، لباس‌هایم خیس می‌شود و یخ می‌زنم، در تابستان هم که زیر آفتاب سوزان هستیم و شرایط واقعاً سخت است، شاید باورتان نشود، اما دست‌هایم مثل مردی که کارهای سخت انجام می‌دهد، پینه بسته است.

ملی‌پوش رشته پاراکانو عنوان کرد: 7،8 روز قبل بود که از شورای شهر به منزل ما آمدند و دیدم که با خودشان هدیه‌ای آورده و آنها را کادو کرده‌اند، بعد از فتن آنها کادو را باز کردم و دیدم که یک کارتن است که تصویر قوری و کتری به‌روی آن قرار دارد، با خودم گفتم شاید می‌خواهند با من شوخی کنند، اما وقتی کارتن را باز کردم، دیدم درون آن قوری و کتری قرار دارد، ای‌کاش فقط می‌آمدند و می‌رفتند یا حتی این تقدیر را با گل و شیرینی انجام می‌دادند، الآن احساس می‌کنم که به من توهین شده است.

عبدالملکی یادآور شد: فردای روزی که به خانه ما آمدند، از دفتر شورای شهر تماس گرفتند و گفتند که اگر از این هدیه خوشم نیامده، به فروشگاهی که آن را تهیه کرده‌اند، بروم و یک وسیله دیگر انتخاب کنم! واقعاً نمی‌دانم چه فکری کرده‌اند، پشت تلفن به کسی که تماس گرفته بود، گفتم کارشان اشتباه بوده و خیلی هم ناراحت شده‌ام، منتظر معذرت‌خواهی آنها بودم و پس از این اتفاق گریه کردم، حسم این بود که زیر سؤال رفته و به من توهین کرده‌اند، به همین دلیل تصمیم گرفتم این موضوع را در صفحه شخصی‌ام منتشر کنم تا با ورزشکاران و افراد دیگر چنین رفتاری نداشته باشند.

وی گفت: همه مسئولان این‌گونه نیستند و خیلی‌ها هستند که قدر می‌دانند، اما نمی‌دانم در ذهن بعضی‌ها چه می‌گذرد، این افراد باید یاد بگیرند که چگونه با یک ورزشکار ملی‌پوش و یک قهرمان رفتار کنند.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: هدف من مشخص است و چنین اتفاقاتی باعث نمی‌شود که از هدفم دور شوم، به تلاشم برای موفقیت در ورزش ادامه می‌دهم و امیدوارم باز هم بتوانم برای ایران افتخارآفرین باشم.