فیلم/مشاهده خرس قهوه‌ای در جواهردشت رودسر


۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۲۰ | کد خبر: ۳۴۰۶۰ چاپ

خرس‌ها پستانداران بزرگ جثه‌ای هستند که در زمره گونه‌های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند و در زیستگاه‌های خود تراکم پایینی دارند

فیلم/مشاهده خرس قهوه‌ای در جواهردشت رودسر
کلانشهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده یک قلاده خرس قهوه ای در جاده جواهردشت شهرستان رودسر توسط دوستداران محیط زیست خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان، «حمزه عشوری» با اعلام این خبر گفت: یکی از دوستداران طبیعت وحیات وحش در آخرین روز اردیبهشت ماه سال جاری موفق به مشاهده و فیلم برداری از یک قلاده خرس قهوه ای در مسیر جاده روستای جواهردشت سیاهکلرود شد.
وی افزود همراهمی همه آحاد مردم در امر حفاظت عرصه های طبیعی امری ضروری به نظر می رسد ودر این راستا با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست و تلاش شبانه روزی همکاران شاهد گونه‌های مختلف حیات وحش در مناطق حفاظت شده استان گیلان هستیم.

​​​​​​مدیرکل حفاظت محیط زیست افزود : خرس‌ها پستانداران بزرگ جثه‌ای هستند که در زمره گونه‌های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند و در زیستگاه‌های خود تراکم پایینی دارند به همین خاطر خطرات متعددی آن‌ها را تهدید می‌کند لذا حفاظت از آن‌ها یکی از اولویت‌های اساسی در برنامه‌های مدیریتی و حفاظتی در کشور به شمار می‌رود.

نظر شما:

security code