برداشت بیش از ۲ هزار تن توت فرنگی در گیلان


۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۴۲ | کد خبر: ۳۴۱۵۱ چاپ

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت سی دشت رودبار و صوفیان ده صومعه سرا قطب تولید این میوه خوش طعم در گیلان هستند

برداشت بیش از ۲ هزار تن توت فرنگی در گیلان
کلانشهر: مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: باغداران گیلانی امسال بیش از ۲ هزار تن انواع توت فرنگی گلخانه‌ای و فضای باز در استان برداشت کنند.

 منوچهر پارسافر با اشاره به اینکه برداشت توت فرنگی از فضا‌های باز استان نیز آغاز شده گفت: برداشت توت فرنگی تا پایان خرداد ادامه دارد و پیش بینی می‌شود در مجموع ۲ هزار و ۱۹ تن توت فرنگی گلخانه‌ای و فضای باز استان به ارزش ۱۴۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برداشت شود.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان اضافه کرد: گیلان ۱۳ و نیم هکتار گلخانه و ۱۲۸ هکتار فضای باز توت فرنگی دارد که پیش بینی شده گلخانه داران ۹۹۵ تن و باغداران توت فرنگی هزار و ۶۴۰ تن توت برداشت کنند. 


وی با اشاره به اینکه سی دشت رودبار و صوفیان ده صومعه سرا قطب تولید این میوه خوش طعم در گیلان است، گفت: گیلان ۷۵۰ بهره بردار دارد که بیشتر باغ‌های آن‌ها در رودبار، فومن، صومعه سرا، لاهیجان، رشت و آستانه اشرفیه قرار دارد.


مدیر باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به حمایت‌های جهاد کشاورزی گیلان بیان کرد: کشاورزانی که مایل به کشت توت فرنگی و توسعه گلخانه‌های استان هستند به سایت سیتا مراجعه کنند و از تسهیلات توسعه گلخانه ها‌ی استان استفاده نمایند.
وی تأکید کرد: برداشت توت فرنگی در مراکز اصلی تولید این محصول آغاز شده و جشنواره‌های مختلف نیز به شکرانه برداشت توت فرنگی در استان آغاز شده است.