دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اعلام کرد

کدام سازمان‌ها به شفاف‌سازی اطلاعاتشان تمایلی ندارند؟


۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۵۷ | کد خبر: ۳۴۱۶۵ چاپ

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در ‫نخستین جلسه این کمیسیون در سال جاری که با حضور اعضاء در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، از اتصال بیش از ‬دو هزار دستگاه، سازمان عمومی و خصوصی به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات خبر داد.

کدام سازمان‌ها به شفاف‌سازی اطلاعاتشان تمایلی ندارند؟

کلانشهر: فرشاد مهدی‌پور،  دبیر کمیسیون ضمن ارایه گزارش از روند اجرای قانون و توضیحات درخصوص تصمیم‌گیری الزام‌آور برای دستگاه‌هایِ بی‌توجه به قانون اظهار کرد: بیش از دو هزار دستگاه و سازمان عمومی و خصوصی به سامانه برخط برای پاسخگویی و ارایه اطلاعات به مردم متصل شده‌اند اما برخی موسسات مثل تعدادی از شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا و انجمن‌های صنفی و موسسات اقتصادی به اجرای قانون و اتصال به سامانه متمرکز آن توجهی ندارند.

به گفته مهدی‌پور، نظارت بر اجرای قانون و نحوه پاسخگویی به درخواست‌های اطلاعات مردم جزو مهمترین برنامه‌های دبیرخانه کمیسیون است.

دبیر کمیسیون با تاکید بر اینکه آموزش کاربران دستگاه‌ها و سازمان‌های پیوسته و آگاه‌سازی عمومی درخصوص نحوه دسترسی به اطلاعات، نقش قابل توجهی در اجرای دقیق این قانون دارد، گفت: این دبیرخانه با همکاری دستگاه‌های نظارتی برای الزام سازمان‌ها به پیوستن سامانه پیگیری‌های جدیدی را صورت خواهد داد.

نظر شما:

security code