عدم استفاده از کلاه ایمنی، جان راکب جوان موتورسیکلت را در رشت گرفت

کلانشهر: رئیس پلیس راهور گیلان از برخورد موتورسیکلت با جداکننده خیابان در شهر رشت و مرگ راننده موتورسیکلت خبر داد.

سرهنگ «امیر طالبی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر گفت: در ساعت ۲۳:۱۰ روز یکشنبه ۷ خرداد ماه سال جاری با اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف شدید منجر به فوت در گلسار رشت بلافاصله ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.

این مقام انتظامی افزود: با حضور مأموران پلیس و تیم‌های امدادی در محل حادثه مشخص شد موتورسیکلت با جداکننده خیابان (جدول) برخورد نموده است.

وی ادامه داد: در این حادثه بسیار شدید راکب موتورسیکلت که جوانی ۲۷ ساله بود پس از تصادف توسط اورژانس به بیمارستان انتقال داده شد و متاسفانه بعلت شدت جراحات وارده فوت گردید.

وی افزود: متاسفانه راکب موتورسیکلت فاقد گواهینامه مجاز رانندگی بوده است.

سرهنگ طالبی گفت: کارشناسان پلیس راهور علت وقوع این حادثه را بی احتیاطی راکب موتورسیکلت به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص دادند.

رئیس پلیس راهور استان گیلان در پایان اظهار داشت: عدم استفاده از کلاه ایمنی منجر به شدت صدمات وارده به راکب و سرنشینان می‌شود و برابر ماده ۱۶۴ آیین نامه رانندگی، رانندگان و سرنشینان موتورسیکلت باید به کلاه ایمنی مجهز باشند و در طول مسیر حرکت از آن استفاده کنند.