بارندگی و وزش باد در گیلان از عصر امروز


۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۳ | کد خبر: ۳۴۲۱ چاپ
بارندگی و وزش باد در گیلان از عصر امروز

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارندگی و وزش باد شدید در استان از عصر امروز (شنبه) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایرنا، مازیار غلامی ظهر جمعه بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی به طور غالب پایدار در منطقه است که بر این اساس طی ۲۴ ساعت آینده به طور غالب آسمانی آفتابی مورد انتظار است.

وی ادامه داد: طی این مدت گاهی با گذر امواج کم و بیش ناپایدار، افزایش موقتی ابر و احتمال بارش پراکنده باران پیش بینی می شود ولی از فردا بویژه عصر و شب، با نفوذ موج ناپایدار در منطقه، بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید) ، روند کاهش دما و احتمال رعد و برق تا اواسط هفته مورد انتظار است.

 

غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، بتدریج افزایش ابر و وزش باد، طی بعدازَظهر و شب بارندگی و وزش باد (گاهی شدید) ، احتمال رعدوبرق پیش بینی کرد.

وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با ۳۳ درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای فردا در استان را با ۱۳ درجه مربوط به دیلمان و ماسوله عنوان کرد.

به گفته غلامی، بیشینه دمای امروز رشت ۳۰ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان نیز ۱۸ درجه خواهد بود.

وی در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۱ / ۰ تا ۶ / ۰ متر، دمای آب ۲۶ درجه سلسیوس و شرایط برای شنا گاهی با احتیاط مناسب است.

نظر شما:

security code