قیمت خودرو امروز 10 خرداد 1402 در برخی از محصولات روند کاهشی و در برخی دیگر نیز افزایش اندکی را تجربه کرد. روند قیمتی، فعلا ثابت و بدون تلاطم است.

قیمت خودرو امروز ۱۰ خرداد/ ریزش ۱۰۰ میلیونی SWM در یک روز
کلانشهر: قیمت خودرو 10 خرداد ماه ۱۴۰۲ با توجه به فهرست قیمت‌های وب‌سایت کارنامه، با تغییراتی نسبت به روز گذشته همراه شد.

امروز بازار خودرو روند باثبات را آغاز کرد و در اکثر محصولات ثبات قیمتی نسبت به روزهای گذشته پایدار بود. چنانکه در بازار خودروهای داخلی، اکثرا نوسان‌های قیمتی اندکی به چشم می‌خورد که شامل افزایش و کاهش قیمت می‌شود. اما در بازار خودروهای مونتاژی به‌غیر از چند مورد، سایر محصولات تغییرات قیمتی نداشتند.

قیمت خودروهای داخلی


در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پراید ۱۳۱ با پنج میلیون تومان کاهش، به قیمت 335 میلیون رسید. اما پراید 111 درهمان قیمت ۳۵۵ میلیون تومان، بدون تغییر باقی ماند.

پژو پارس LX TU5، ساخت ۱۴۰۱ که در دو روز گذشته 6 میلیون تومان کاهش قیمتی تجربه کرده بود، امروز 10 خردادماه نیز با 8 میلیون دیگر کاهش، به 617 میلیون تومان رسید

پژو 207i دنده‌ای، ساخت ۱۴۰۱ که دو روز اخیر یک میلیون تومان کاهش را تجربه کرده بود، دوباره یک میلیون تومان افزایش یافته و به مبلغ 655 میلیون تومان خرید و فروش شد. بنابراین باید گفت که این خودرو فعلا در ثبات کامل قیمتی است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز که روز گذشته کاهش ۱۳ میلیون تومانی را تجربه کرده بود، با 5 میلیون تومان افزایش به مبلغ 525 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی


امروز در بازار خودروهای خارجی و مونتاژی نیز نوسان عجیب و غریبی شاهد نبودیم.

بیشترین نوسان قیمتی در بازار خودروهای مونتاژی، شاید مربوط به اس‌دبلیوام G01 با سال ساخت 1400 باشد. این خودرو پس از چند روز مقاومت در کانال دو میلیارد، با 100 میلیون تومان کاهش، با مبلغ یک میلیارد و 900 میلیون تومان خرید و فروش شد.

ام وی ام X22 PRO که در روزهای اخیر کاهش ۸۰ میلیون تومانی را تجربه کرده بود، امروز با 10 میلیون دیگر کاهش، به زیر یک میلیارد رسید و با 990 میلیون تومان معامله شد.

جک J4 و جک S5 جزو محصولات مونتاژی محسوب می‌شوند که در روز گذشته با کاهش قیمت خوبی مواجه شده بودند، امروز بدون تغییر در همان نرخ‌های 860 و یک میلیارد و 560 میلیون تومان ثابت ماندند.

ریسپکت پرایم بهمن موتور که دو روز اخیر حدود 100 میلیون کاهش قیمتی تجربه کرده بود، امروز بدون تغییر در همان کانال یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان ثابت ماند.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
به‌ دلیل اینکه روزهای آینده اکثر بازار تعطیل خواهد بود، انتظار نمی‌رود که تغییرات قیمتی در این دو روز اتفاق بی‌افتد. اما به‌طور کلی، روند بازار در کوتاه مدت، با شیب اندکی نزولی است. بنابراین قیمت خودرو فعلا در رکود کامل به‌سر می‌برد و معلوم نیست این ثبات تا چه موقعی ادامه‌دار خواهد بود. آیا زمان ثبات کامل در بازار خودرو فرا رسیده است؟ یا در بلندمدت و میان مدت، دوباره شاهد افزایش قیمت خودرو خواهیم بود؟

طبق وضعیت اقتصادی موجود و استناد بر اینکه پارامترهای اقتصادی ذره‌ای تغییر نداشته‌اند، انتظار رکود بلندمدت در بازار خودرو اشتباه است. از طرفی با آزادسازی مبالغ بلوکه شده در حساب‌های وکالتی، احتمال بازگشت این پول‌ها به بازار خودرو، و ایجاد التهاب وجود دارد.