در پی بارش های ۲۴ ساعت گذشته

خسارت بارش باران در ۳ شهرستان گیلان


۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۴۷ | کد خبر: ۳۴۲۵۷ چاپ

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از خسارت بارش باران به منازل و پست برق در شهرستان‌های تالش، فومن و شفت در شبانه روز گذشته خبر داد.

خسارت بارش باران در ۳ شهرستان گیلان
کلانشهر: امیر مرادی گفت: بر اثر بارش شدید باران در شبانه روز گذشته،گل و لای از مناطق مرتفع در منطقه آق اولر شهرستان تالش شسته شده و جاده‌ی این روستا را پوشاند که با کمک نیرو‌های بخشداری و گروه واکنش سریع فرمانداری شهرستان تالش، این جاده باز شد.

وی از قطعی برق در مناطق ماسوله رودخان و قلعه رودخان شهرستان فومن هم بر اثر بارش باران در شبانه روز گذشته خبر داد و افزود : سقوط تیر برق و آب گرفتگی خانه‌ها بر اثر بارش باران و طوفان از این مناطق گزارش شد که با کمک نیرو‌های فرمانداری و بخشداری، مشکلات این مناطق برطرف شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت : پست برق ۶۳ کیلوولت شهرستان شفت هم بر اثر بارش باران و سقوط درخت قطع شد که به کمک نیرو‌های فرمانداری و گروه‌های کمکی از شهرستان‌های مجاور، مشکل قطعی برق در شهرستان شفت برطرف شد.

آقای امیر مرادی افزود: همچنین سقف ۳ خانه در شفت بر اثر بارش باران و وزش باد دچار خسارت شد.

وی از مالکان خانه‌ها و املاک آسیب دیده بر اثر بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در گیلان خواست برای جبران خسارت‌های وارده، با در دست داشتن مدارک و اسناد مالکیت به بخشداری و فرمانداری شهرستان خود مراجعه کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از آمادگی همه فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان بر اساس پیش بینی هواشناسی و قبل از شروع بارش باران خبر داد و افزود:میزان خسارت وارده بارش‌های اخیر باران در گیلان از سوی کارشناسان در دست ارزیابی است.

آقای امیر مرادی با تاکید بر توجه کشاورزان به پیش بینی هواشناسی به ویژه در فصل بهار ، افزود : هنگام بارش باران و رعد و برق ، به زمین‌های کشاورزی نروند و از کارکردن در فضای باز خودداری کنند.