معاون میراث فرهنگی گیلان:

تخریب پوسته هتل تهرانِ بندرانزلی بدون اخذ مجوز انجام شده است


۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۳۰ | کد خبر: ۳۴۲۹۸ چاپ

سرپرست معاونت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: متاسفانه تخریب پوسته هتل تهران بندر انزلی بدون اخذ مجوز انجام شده است.

تخریب پوسته هتل تهرانِ بندرانزلی بدون اخذ مجوز انجام شده است

کلانشهر: محمدرضا امیری‌نژاد در گفت و گو با ایرنا افزود: طی مکاتبات متعدد و در راستای پاسخ به استعلام‌های مراجع ذیربط از جمله دادستانی، فرمانداری و شهرداری با بازدیدهای مکرر مشترک هربار از سوی این اداره کل بر لزوم حفظ پوسته هتل (در هر شرایط) تاکید شده بود.

وی اظهار کرد: اکنون با توجه به اینکه بدون اخذ مجوز به تخریب پوسته اقدام شده است علاوه بر طرح شکایت در مراجع قضایی با توجه به مستندات موجود، مالک پس از تعهدنامه محضری مکلف به بازسازی بنا بصورت عین به عین (طبق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری تاریخ ۱۴/۱۲/۱۳۹۱ با کلیه مشخصات اعم از ارتفاع قدیمی بنا، فرم، الگو و ابزار تزئینی که در نمای پوسته اصلی و قدیمی بنا موجود بوده) زیر نظر کارشناسان فنی این اداره کل است.

هتل تهران در میدان تاریخی شهر بندری انزلی قرار داشت که بناهایی نظیر ساختمان داوود زاده(هتل گل سنگ)، عمارت قندچیان، ساختمان دادگستری و مجموعه‌ کلیسا هم در پیرامون آن به ثبت رسیده است.
بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ اثر ثبتی در گیلان وجود دارد که ۵۳۵ مورد از این تعداد بناهای تاریخی است و ۲۲۱ بنا از این تعداد مجموعه‌های تاریخی دولتی است.

 

 

نظر شما:

security code