وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی مجتبی امینی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.مجتبی امینی تهیه کننده سریال جنجالی «گاندو» بود که بارها از سوی دولتمردان روحانی با انتقاداتی مواجه شد.

مجتبی امینی، تهیه کننده سریال «گاندو» مشاور وزیر ارشاد شد
کلانشهر: به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ارشاد در این حکم با اشاره به سوابق رسانه‌ای و سینمایی، وی را به سمت مشاور وزیر منصوب کرده است.

گفتنی است امینی در سوابق فرهنگی خود تولید و تهیه چندین فیلم و سریال تلویزیونی را داراست.

او در کارنامه فعالیت خود دبیری چهل و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر را داراست.

او پیش از این معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی -هنری شهرداری تهران، مدیرعامل موسسه فرهنگی -هنری شهید آوینی، دبیری سه دوره جشنواره فیلم کوتاه سما، دبیر دو دوره جشنواره چهل چراغ، تهیه کننده، مجری طرح و مدیر تولید بیش از ۲۰ فیلم سینمایی نیز بوده است.

گفتنی است سریال «گاندو» یک مجموعه تلویزیونی اکشن و امنیتی بود که قسمت اول آن ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ از شبکه سه تلویزیون ایران با کارگردانی جواد افشار، نویسندگی آرش قادری و تهیه کنندگی مجتبی امینی پخش شد.

فصل دوم این مجموعه در سال ۱۳۹۹ روی آنتن رفت که به دلیل ژانر سیاسی‌اش باعث جنجال شد و با اعتراض برخی از مسئولان دولت حسن روحانی متوقف شد و ادامه آن بعد از انتخابات ۱۴۰۰ پخش شد. منتقدان می‌گفتند نوک پیکان هجمه گاندو به سمت رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و دیپلمات‌های ایران است. و همچنین تلاش سریال این بود که شخصیت‌ خبرنگار، فعال محیط زیست، عکاس و نقاش به عنوان جاسوس نشان داده شود.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه دولت روحانی یک سال بعد از پایان سریال در گفت و گویی توضیح داد: «آنچه که شما در سریال گاندو دیدید یک دروغ تمام‌عیار بود.»