khanekhodro

روز گذشته، قیمت خودرو تحرکاتی رو به بالا را تجربه کرد. امروز هم تقریبا همه محصولات، افزایش قیمت داشتند.

قیمت خودرو امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۲/ ارزان شدن خودرو متوقف شد؟
کلانشهر: قیمت خودرو امروز 25 خرداد ماه 1402، باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، با تغییراتی مواجه شد. روند کلی بازار طی هفته‌های اخیر کاملاً نزولی بود. البته بازار در برخی روزها نیز روند باثباتی را تجربه کرد. این روند از روز گذشته تغییر یافته و تقریبا تمام محصولات، افزایش قیمت جزئی داشتند.

انتشار اخبار مبنی‌ بر واردات خودروهای نو و کارکرده، در همان ابتدا باعث شدت یافتن کاهش قیمت‌ها تنها برای یک روز شدند. اما دقیقا روز بعد مشخص شد که اخبار تاثیر بلندمدتی روی قیمت خودرو نداشته و پس از مدت کوتاهی، دوباره به روند قبلی خود باز می‌گردد.

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید 131 و پراید 111، دقیقا همانند روز گذشته بدون تغییر ماندند. این دو خودروی اقتصادی سایپا، به‌ترتیب با نرخ 325 میلیون و 345 میلیون تومان معامله شدند.

کوئیک دنده‌ای S نیز دقیقا روند 6 میلیون افزایش روز گذشته‌اش را تکرار کرده و به قیمت 330 میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU5 از خودروهای ایرانی بازار بود که بیشترین درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. این سدان با 11 میلیون تومان افزایش، به نرخ 566 میلیون تومان معامله شد.

مطالعه بیشتر:پیش بینی قیمت طلا و سکه 24 خرداد 1402 / مثقال به کانال ۱۰ میلیونی برگشت
پژو 206 تیپ 3 پانوراما، از سری محصولات جدید ایران خودرو که بر پایه همان 206 تولید شده، نیز با 10 میلیون تومان افزایش، در رتبه دوم جای گرفت. به‌ این ترتیب این هاچ‌بک به نرخ 510 میلیون تومان خرید و فروش شد.

 قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی نیز با تبعیت از روند خودروهای داخلی در اکثر موارد، با افزایش یا ثبات همراه بودند.

ام‌وی‌ام X22 PRO مدیران خودرو، که در هفته‌های گذشته، کانال یک میلیارد تومانی را از دست داده بود، سعی در جبران این کاهش برآمد و با 17 میلیون تومان افزایش، به قیمت 932 میلیون تومان رسید.

بسترن B30 اما جزو معدود سدان‌های مونتاژی بازار بود که تغییر قیمتی تجربه نکرد. این خودرو با همان نرخ یک میلیارد و 200 میلیون تومانی روز گذشته معامله شد.

جک S5 نیوفیس نیز همانند اکثر مونتاژی‌های بازار، با افزایش 29 میلیونی، به نرخ یک میلیارد و 529 میلیون تومان خرید و فروش شد.

ریسپکت پرایم بهمن موتور، به‌عنوان سدان مونتاژی این شرکت نیز با 24 میلیون تومان افزایش، به قیمت یک میلیارد و 264 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بازار خودرو همانند اواخر 1401 که صعود‌های وحشتناکی تجربه کرده بود، دقیقا به‌همان صورت نیز، کاهش داشته است. با این حال، بسیاری بر این باورند که هنوز هم نرخ‌های بازار واقعی نبوده و باید بیش‌ از این نیز کاهش یابند.

از سمتی دیگر برخی تحلیلگران نیز این باور را دارند که مشخص شدن نتایج سامانه یکپارچه و آزادسازی پول‌های بلوکه شده از روز گذشته، می‌تواند فشار خرید را در بازار افزایش داده و باعث صعودی شدن قیمت خودرو در بازار شود.