پسر سارق می‌گوید دختر مورد علاقه‌اش که در طلافروشی ها کار می کرد سردسته یک باند و طراحی نقشه‌های سرقت بود.

با نقشه‌های دوست دخترم چند میلیارد از سرقت طلا و موبایل گیرمان آمد
کلانشهر: چهار مرد با نقشه و هدایت دوست دختر یکی از آنها اقدام به تشکیل باندی کرده بودند که سرقت طلا و گوشی موبایل تخصص‌شان بود.

به گزارش سایت جنایی، اعضای این باند که در حال حاضر دستگیر شده‌اند در اختیار ماموران پلیس آگاهی هستند تا تحقیقات از آنها ادامه یابد و دیگر جرایم احتمالی‌شان کشف شود. اعضای این باند بیشتر اقدام به سرقت طلای کیفی می‌کردند و هم تلفن‌های همراه می‌دزدیدند. این افراد با تهدید چاقو اقدامات مجرمانه خود را انجام می‌دادند. بعد هم طلاها و گوشی‌های مسروقه را به مالخرانی می‌فروختند تا پشت ویترین مغازه بگذارند و بفروشند. مالخران این باند که اموال مسروقه را در جنوب شهر می‌فروختند دستگیر شده‌اند. در ادامه مصاحبه با یکی از اعضای باند را بخوانید.

*چطور شد که یک دختر جوان سردسته باند شد؟

دوست دخترم سردسته باند بود.

*چطور شد که او به عنوان سر دسته باند انتخاب شد؟

دوست دخترم به بهانه کار وارد طلاسازی‌ها می‌شد و به ما گرا می‌داد. زمانی که می‌دید کسی طلای زیادی را گرفته است تا به مغازه خودش یا مغازه فرد دیگری ببرد به ما اطلاع می‌داد. او مشخصات کامل مالباخته و حتی رنگ لباسش را هم به ما می‌گفت و ما هم زمانی که مالباخته از طلاسازی بیرون می‌آمد او را تعقیب می‌کردیم. بعد هم در فرصتی مناسب با موتور راهش را سد کرده و با تهدید چاقو از او سرقت می کردیم.

*چند مورد سرقت داشتید؟

دو تا طلای کیفی داشتیم که طلاها را هم به طلافروشی در جنوب تهران می‌فروختیم، هشت مورد هم سرقت بار تلفن همراه.

*گوشی‌های تلفن همراه را چطور سرقت می‌کردید؟

در مقابل مراکز فروش تلفن همراه کمین می‌کردیم و موتورسوارها که بار تلفن همراه داشتند را تعقیبو آنها را هم خفت می‌کردیم.

*چقدر از این سرقت‌ها گیرتان آمد؟

حسابش که دستمان نیست، اما گمانم چند میلیاردی می‌شد.