معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور: شهدا نمونه بارز ایمان و امید هستند.

ششمین یادواره شهید مدافع امنیت حسن عشوری در رودسر

کلانشهر: به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، آقای امیرحسین قاضی زاده در مراسم ششمین سالگرد شهادت شهید مدافع امنیت حسن عشوری در مسجد امام علی علیه السلام ملاامیرای رودسر با اشاره به جایگاه والای شهدا گفت: کمال و درجه شهدا برای همه قابل فهم و درک نیست چرا که در باطن لطف و رحمت الهی است که به آن‌ها می‌گوید هرکه با من باشد عزیز است و ذلیل کسانی هستند که به دنبال قدرت‌های مادی هستند.
وی با بیان اینکه شهدای امنیت شهدای مظلومی هستند افزود: شهدا نمونه بارز ایمان و امید هستند و همین امید موجب حرکت و تقلای آنان شده و همیشه زنده هستند.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه نهضت شهدا بعد از شهدا ادامه دارد و همیشه زنده است گفت: راز ماندگاری شهدا فرار از شهرت است.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بویژه طی ماه های اخیر افزود: آنها می خواستند در جنگی ترکیبی و همه جانبه نظام مقدس جمهوری اسلامی را از پای دربیاورند اما نتوانستند و بخش عمده آن ثمره مجاهدت های امثال شهید عشوری است .

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه خون های پاک و مطهر شهدا تضمین کننده این راه می باشد گفت: شهدا عزت آفرینند و در این مسیر جانشان را فدا کردند.

وی خانواده شهید عشوری را نمونه بارز واقعیت ملت بزرگ ایران دانست و افزود: آنان فرزند شهیدشان را در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت تربیت نموده و در همین مسیر نیز فدا کردند.

 حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی امام جمعه رودسر هم در این مراسم با بیان اینکه ملت بزرگ ایران قدردان جانفشانی های شهدای عزیز خود هستند و این ایثار را هیچگاه از یاد نخواهند برد گفت: حضور پرشور مردم در ششمین یادواره شهید مدافع امنیت حسن عشوری گواه بر این مدعاست .

همچنین وداع با پیکر یک شهید گمنام در این مراسم برگزار شد .این شهید والامقام سال ۶٢ در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسیده بود.

اجرای سرود گروه حاج قاسم، مداحی و وداع با شهید گمنام از دیگر برنامه های این مراسم بود.

قبل از برگزاری این مراسم آقای امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به همراه اسدالله عباسی استاندار گیلان، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان و جمعی از مسئولین استان و شهرستان رودسر با حضور در منزل شهید مدافع امنیت حسن عشوری با خانواده این شهید والامقام دیدار و گفتگو کردند.

شهید مدافع امنیت حسن عشوری از سربازان گمنام امام زمان (عج) بود که ٢۴ خرداد ١٣٩۶ در چابهار در درگیری با گروهک تروریستی به شهادت رسید.

نظر شما:

security code