واکنش ها نسبت به تغییر سالن کنفرانس وزیر خارجه عربستان؛

عکس سردار سلیمانی دلیل تغییر سالن کنفرانس؟تسنیم:تقصیر خبرنگار اصلاح طلب بود


۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۹:۵۷ | کد خبر: ۳۴۵۵۵ چاپ

 تغییر محل گفت‌وگوهای رسانه‌ای وزرای خارجه ایران و عربستان در تهران دقایقی قبل از آغاز نشست باعث گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درخصوص دلایل این کار شده است. در حالی که عده ای وجود عکس سردار قاسم سلیمانی بالای پرچم عربستان سعودی را دلیل ناخشنودی نمایندگان پادشاهی سعودی دانستند که وزیر خارجه ایران دلیل این تغییر را بروز مشکل فنی و عدم امکان اجرا در محل تعیین شده قبلی دانست.در همین حال منتقدان به طرح این سوال پرداختند که اگر چنین تصمیمی در زمان محمدجواد ظریف وزیر سابق خارجه رخ می داد واکنش اصولگرایان چه بود؟

کلانشهر: بنا بر این ویدئو که کانال تلگرامی روزنامه جام‌جم متعلق به صدا و سیما منتشر کرده، دلیل تغییر سالن نشست خبری وزرای خارجه ایران و عربستان عکس نصب شده از سردار سلیمانی در محل تالار این وزارتخانه بوده است.

دقایقی بعد رحمت‌الله بیگدلی عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت در واکنش به جابه‌جایی محل نشست دیدار وزاری ایران و عربستان بخاطر تصویر شهید قاسم سلیمانی در توئیتی نوشت: تصور کنید این عقب‌نشینی در زمان روحانی روی می‌داد الان کفن‌پوشان حرفه‌ای چه می‌کردند؟

واکنش عباس عبدی به جا به جایی محل نشست دیدار وزاری ایران و عربستان بخاطر تصویر شهید حاج قاسم:

عباس عبدی پژوهشگر سیاسی و اقتصادی هم با همین موضع یادآور شد:آنانی که تا دیروز حاج قاسم را فریاد می‌زدند اگر این اتفاق در زمان ظریف رخ می‌داد چه می‌کردند؟ ‏سرتان را پایین بگیرید و بروید

 

کنعانی: بروز مشکل فنی علت تغییر محل گفتگوهای وزرای خارجه ایران و عربستان بود

سخنگوی وزارت امور خارجه در همین رابطه گفت:مذاکرات وزرای امور خارجه ایران و عربستان در فضای بسیار خوب، مثبت و سازنده ای انجام شد و موضوعات مختلف مورد علاقه دو کشور در حوزه دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت و در خصوص گام‌های آتی به منظور گسترش روابط دوجانبه توافق های خوبی انجام دادند.

وزرای خارجه دو کشور در پایان گفتگوهای رسمی، در اظهاراتی رسانه‌ای به بیان نتایج گفتگوهای خود در خصوص روابط دوجانبه و نیز موضوعات مورد علاقه مشترک پرداختند.

گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای در خصوص تغییر محل گفتگوهای رسانه‌ای دو وزیر بی‌اساس و دلیل این تغییر بروز مشکل فنی و عدم امکان اجرا در محل تعیین شده قبلی است که با تعییر مکان، این گفتگو در محل مذاکرات رسمی برگزار شد.

روایت تسنیم: تقصیر توئیت خبرنگار اصلاح طلب بود

خبرگزاری استیم اما با عدم رد موضوع عکس شهید سلیمانی این ماجرا را به گردن یک خبرنگار اصلاح طلب انداخت و نوشت:همه چیز به صورت عادی پیش می‌فت و قرار بود نشست در سالن همیشگی و با تابلوی شهید سلیمانی برگزار شود.

ناگهان یکی از خبرنگاران اصطلاح‌طلب توئیتی را علیه عربستان و شبکه العربیه منتشر کرد و با رجزخوانی، طرف عربستانی را تحریک کرد.

به گفته خبرنگاران حاضر در سالن، تیم العربیه، توئیت این خبرنگار را نشان مسئولان دادند و از رفتار خبرنگاران ایرانی در رجزخوانی گلایه کردند.

این مساله باعث شد تا تیم تشریفات سعودی، ضمن تاکید بر لزوم حذف توئیت خبرنگار موردنظر، سالن جلسه را نیز تنها چند دقیقه قبل از برگزاری نشست خبری، تغییر دهد.