خبر هوای گیلان را داشته باشید

روزهای آینده هوای گیلان خنک می شود/دریا برای گردشگری نامناسب است


۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۳:۴۴ | کد خبر: ۳۴۵۶۸ چاپ

انتظار می رود طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از شدت گرمای هوا کاسته شده و بین 3 تا 6 درجه در نقاط مختلف استان کاهش دما اتفاق بیافتد

روزهای آینده هوای گیلان خنک می شود/دریا برای گردشگری نامناسب است
اختصاصی کلانشهر: «طی روزهای آینده شاهد خنک‌تر شدن دمای هوا در گیلان خواهیم بود»

سمانه نگاه کارشناس هواشناسی با بیان این موضوع به کلانشهر گفت: امروز یکشنبه بیست و هشتم خردادماه 1402 با استقرار جریانات جنوبی در گیلان شاهد افزایش محسوس دما در سطح استان هستیم.

نگاه توضیح داد:براساس هشدار سطح زرد هواشناسی گیلان به تدریج از عصر امروز با نفوذ جریانات شمالی شرایط برای تعدیل دما در استان گیلان مهیار می‌شود.

این کارشناس هواشناسی اضافه کرد:انتظار می رود طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از شدت گرمای هوا کاسته شده و بین 3 تا 6 درجه در نقاط مختلف استان کاهش دما اتفاق بیافتد و همچنین طی این مدت گاهی افزایش ابر و بارندگی را برای استان پیش بینی کردیم.

نگاه همچنین به برخی پدیده های جوی دیگر هم اشاره کرد و گفت: در این مدت وزش باد می تواند در برخی مناطق از شدت بیشتری برخوردار باشد و همینطور احتمال پدیده رعد و برق و تگرگ را هم خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی در پایان به کلانشهر گفت:به تدریج از فردا دوشنبه بر ارتفاع موج دریای کاسپین افزوده می شود و انتظار می رود که ارتفاع موج در نواحی ساحلی استان گیلان بویژه طی روزهای سه شنبه تا چهارشنبه به 70 سانت و یک متر هم برسد که برای انجام فعالیت‌های دریایی مانند شنا و گردشگری نامناسب است.

توضیحات کامل این کارشناس هواشناسی را در گفت و گو با کلانشهر بشنوید.