خداحافظی با ترنم شاهین زاده 10روز قبل از تولد 22سالگی 

تصادف جان بسکتبالیست ملی پوش ایران را هم گرفت/تصاویر


۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۲:۰۵ | کد خبر: ۳۴۵۸۷ چاپ

ترنم شاهین زاده ستاره جوان تیم ملی بسکتبال زنان ایران در یک سانحه تصادف از دنیا رفت.

تصادف جان بسکتبالیست ملی پوش ایران را هم گرفت/تصاویر
اختصاصی کلانشهر: ترنم شاهین زاده بازیکن ملی پوش عضو باشگاه پالایش نفت آبادان هم قربانی تصادف در جاده های ایران شد.

این بازیکن ۲۲ساله روز یکشنبه در مسیر شاهین‌شهر به اهواز در یک سانحه تصادف رانندگی با خودرو سواری جان خود را از دست داد.

این سانحه عصر روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ رخ داد و ترنم را که ۱۰ روز دیگر، تولد ۲۲ سالگی‌اش را جشن می‌گرفت از زندگی و ورزش ایران گرفت.

ترنم شاهین زاده استعداد شاخص بسکتبال خوزستان بود و سال 97 زمانی که دانش آموز پایه دوازدهم رشته ریاضی دبیرستان نمونه دولتی بود به عنوان اولین زن در بسکتبال خوزستان به تیم ملی جوانان ایران راه یافت.

با وجود سن‌وسال کم، او علاوه بر عضویت در تیم ملی بستکبال جوانان ایران برای تیم پالایش نفت آبادان در لیگ برتر کشور هم بازی می‌کرد و به گفته کارشناسان بازیکن خوش‌آتیه برای بسکتبال ایران بود. شاهین زاده در مهارت های فردی مسابقات بسکتبال سه نفره زیر ۲۳سال قهرمانی کشور هم در زمره نفرات برتر انتخاب شده بود.

 

باشگاه پالایش نفت آبادان اعلام کرده است که شماره ۷ را به یاد ترنم آرشیو خواهد کرد.

در پیام منتشر شده صفحه اینستاگرام این باشگاه آمده است:حالا دیگر باید توی آسمانها دنبالت بگردیم،با آن صورت معصومانه و سبزه ات که هیچوقت گلایه نکرد از اینکه تو مسابقه من هم بازی . که هر وقت بازی کردی درخشیدی ترنم. هنوز آبادان برای تو کلی آرزو داشت و تو چه بی رحمانه پرکشیدی . هنوز برای ما باور کردنی نیست که دیگر باید شماره ۷را قاب بگیریم و ابدی کنیم و بکوبیم روی دیوار.

هنوز برایمان باور کردنی نیست که زنجیره ی اتحاد و خوشحالی تیم مان گسسته شد. جای خالی ات را چگونه پر کنیم که سخت است و طاقت فرسا. سخت استباشد، بی آوا باشد و بی صدا باشد. نمی توانم دیگر بنویسم.جاودانه باشی ۷ابدی.

او دختر شاهین شاهین زاده بازیکن قدیمی بستکبال خوزستان بود و بارها از پدرش به عنوان اولین مربی و حامی اش تشکر کرده بود.

ترنم شاهین زاده برای شرکت در یک کلاس مرتبط با بستکبال در شاهین شهر اصفهان حضور پیدا کرده بود که در راه بازگشت به آبادان در تصادف جاده‌ای جان خود را از دست داد.

براساس آمارهای موجود سالانه بیش از ۱۷ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای ایران فوت می‌کنند و ۳۰۰ هزار ایرانی هم به دلیل غیر ایمن بودن خودروهای داخلی و جاده های نامناسب در این حوادث آسیب می‌بینند.

در همین رابطه افرا ورزش نوشت: تصاویر منتشر شده از صحنه تصادف دلخراش ترنم شاهین زاده حاکی از برخورد خودرو سواری ترنم شاهین زاده با یک دستگاه کامیون است که از مسیر روبرو در حال حرکت بوده است.

ترنم شاهین زاده همراه با دو سرنشین دیگر که از بستگان وی بوده اند در حال خروج از شاهین شهر از روبرو با این کامیون برخورد می کند که سبب انحراف و از دست دادن تعادل هر دو وسیله نقلیه می شود.

در این سانحه، خودرو پراید ترنم شاهین زاده تقریبا به تکه ای آهن تبدیل شده اما جز او، کس دیگری فوت نکرده است. پیگیری های افرا ورزش نشان می دهد خواهر زنده یاد شاهین زاده مصدوم و به بیمارستان منتقل شده است.

 

نظر شما:

security code