بر اساس مصوبه بانک مرکزی سقف تسهیلات خرد در شبکه بانکی از 200 به 300 میلیون تومان افزایش یافت.

وام اجاره خانه، تعمیر مسکن و قرض الحسنه ۳۰۰ میلیون تومان شد
کلانشهر: بر اساس اعلام بانک مرکزی سقف اعتبارات خرد در شبکه بانکی با افزایش 100 میلیون تومانی از رقم 200 میلیون تومان به ازای هر فرد به 300 میلیون تومان رسید.

بر این اساس، شرایط امتیاز، رتبه‌بندی و سایر شرایط برای پرداخت وام‌های خرد رعایت می‌شود که این وام‌ها در قالب عقود اشاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله تعمیر مسکن، قرض‌الحسنه و ودیعه مسکن پرداخت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

در این بخشنامه همچنین آمده است،اعطای تسهیلات در قالب «کارت اعتباری مرابحه» تا سقف حداکثر سیصد میلیون تومان (3000،000،000 ریال) در سطح تمامی مؤسسات اعتباری، به هر شخص متقاضی واجد شرایط در چهارچوب ضوابط مربوط مجاز بوده و در سقف تسهیلات خرد به متقاضی در هر مؤسسه محسوب می‌شود.

در مواردی نیز که مشتری قبلاً تسهیلات خرد از مؤسسه اعتباری دریافت کرده است، مبنای محاسبه مابه‌التفاوت قابل پرداخت به وی تا سقف مقرر در این دستورالعمل، سهم اصل باقی مانده از مانده بدهی است.