مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در توضیح موضوعات مطرح شده در نشست مجمع نمایندگان استان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

حمایت از رونق رویدادهای هنری و فرهنگی با بهره گیری از ظرفیت اهالی هنر و فرهنگ


۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۴:۴۹ | کد خبر: ۳۴۶۱۶ چاپ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تقویت فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد انقلابی ، استمرار کمک‌های بودجه‌ای به گیلان و حمایت از رونق رویدادهای هنری و فرهنگی با بهره‌گیری از ظرفیت اهالی هنر و فرهنگ را از موضوعاتی عنوان کرد که در نشست مجمع نمایندگان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان شد.

حمایت از رونق رویدادهای هنری و فرهنگی با بهره گیری از ظرفیت اهالی هنر و فرهنگ

کلانشهر: رضا ثقتی در گفت وگو با ایسنا در توضیح موضوعات مطرح شده در نشست مجمع نمایندگان استان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که دوشنبه شب (29 خرداد 1402) برگزار شد؛ اظهار داشت: در این جلسه در خصوص اقدامات مثبت فرهنگی در استان گزارشی ارائه دادم.
وی ازجمله موارد مطرح شده را شامل هم‌افزایی و تعامل مثبت با نمایندگان، رشد 55 درصدی نشر کتاب در سال 1401 نسبت به سال 1396 (سال نخست دولت دوازدهم) ، احیاء مجتمع‌های فرهنگی تعطیل شده که در حال حاضر به طور مستمر در حال خدمات‌دهی هستند، بازگشایی تئاتر شهر رشت پس از 17 سال، برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری همچون کنسرت‌ها و تئاترها که بدون حاشیه در حال برگزاری است و تزریق بودجه فرهنگی همچون فصل 5 در استان که طی یک دهه گذشته بی سابقه بوده، عنوان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تحسین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از رویکرد انقلابی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: تقویت فعالیت‌های فرهنگی با این رویکرد در استان‌ها، از تأکیدات نمایندگان بود.
وی دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در جشنواره طنزپهلو ، بزرگداشت مرحوم صابری فومنی (گل آقا) و بزرگداشت دکتر محمد معین ، مرمت و تعمیر مجتمع های فرهنگی در شهرستان ها و نیز اختصاص بودجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد و هیئات مذهبی از جمله درخواست های نمایندگان استان در این نشست بود.
ثقتی توصیف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از گیلان به عنوان استانی که شخصیت های بزرگی همچون آیت الله بهجت، استاد احمد سمیعی‌گیلانی، هوشنگ ابتهاج، دکتر معین و ... در آن حیات یافته اند، را مورد اشاره قرار داد و گفت: دکتر اسماعیلی، گیلان را استانی فرهنگ‌خیز و قطب فرهنگی کشور دانست که با توجه به شخصیت‌های بروز و ظهور یافته از آن و نیز ظرفیت های استان، نگاهی ویژه به گیلان وجود دارد.
وی استمرار کمک‌های بودجه‌ای به استان‌ها ازجمله گیلان، مرمت مجتمع های فرهنگی، تزریق نیروهای انقلابی در بدنه و توضیح فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون رونق کنسرت ها، نمایش‌ها ، فروش پرشمار کتاب در نمایشگاه امسال که رشد 100 درصدی (هم به لحاظ فروش کتاب، هم بازدید مردم و نیز خرید کتاب) داشته و ارسال پستی کتاب به روستاها به طور رایگان، رویکرد فرهنگی به موضوع حجاب و عفاف در نمایشگاه که مورد تحسین رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و نیز برگزاری جشنواره های فیلم و تئاتر که با استقبال خوب هنرمندان و اهالی فرهنگ همراه بود را از مواردی ذکر کرد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه بیان داشت.
نشست مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دوشنبه شب با حضور رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شماری از معاونان وزیر برگزار شد.