پسر جوان با علاقه‌مندان به موسیقی طرح دوستی می‌ریخت و سپس نقشه خودش را برای سرقت از آنها عملی می‌کرد.

انگیزه پلید پسر شیک‌پوش از پرسه زدن در کافی‌شاپ‌ها

کلانشهر- پسر جوان برای به دست آوردن پول و خواننده شدن طعمه هایش را بیهوش و از آنان سرقت می‌کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین، از مدتی قبل در مناطق مرکزی پایتخت شکایت‌هایی از سوی پسران جوان مطرح شد که از پس از دوستی با پسری بیهوش و اموالشان سرقت شده بود.

ماموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی با بررسی شکایات مطرح شده به نکات مشابهی رسیدند که احتمال ارتکاب این جرایم از سوی فرد یا افرادی که به هم ارتباط دارند را در ذهن ایجاد می‌کرد. شاکیان پرونده در تشریح ماجرا به ماموران پلیس ‌گفته بودند در قهوه‌خانه‌ و کافی‌شاپ نشسته بودند که پسر جوان و خوش پوشی با نزدیک شدن به آنها سر صحبت را باز و از موسیقی با آنها صحبت کرده است. با گزارش اطلاعات تجمیع شده چند پرونده که به طور جداگانه در حال رسیدگی بود بازپرس دادسرای ویژه سرقت دستور تحقیقات دقیق‌تر و شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان پرونده‌های مشابه را صادر کرد.

این در حالی بود که شاکیان پرونده در مورد مرد جوانی که از آنها سرقت و اخاذی کرده بود گفتند او بعد از اینکه اولین بار سر صحبت را در مورد موسیقی باز می‌کرد خود را خیلی مشتاق به ارتباط با ما نشان می‌داد و اصرار داشت که کارهای مشترکی در حوزه موسیقی با هم انجام دهیم. به همین دلیل قرارهای بعدی را هم هماهنگ می‌کردیم، گاهی در پارک یا رستوران و کافی‌شاپ او را می‌دیدیم.

بعضی از شاکیان هم گفتند متهم را سوار ماشین خود کرده‌ یا به خانه دعوت کرده‌اند و او در همه موارد در آخرین ملاقاتش با شاکیان آنها را بیهوش و اموالشان را سرقت کرده بود. حتی در مواردی که در خانه خود شاکیان بوده و آنها خودشان چای یا شربت آورده‌اند متهم تحت تعقیب آنها را بدون اینکه خودشان متوجه شوند مسموم و بیهوش کرده بود.

متهم در مواردی هم بعد از سرقت با شاکیان تماس گرفته و با این ادعا که هنگام بیهوشی از آنها فیلم و عکس تهیه کرده است از آنان اخاذی کرده و برخی از شاکیان هم مبالغی را به او پرداخته‌اند. درپی این اظهارات و با دستور بازپرس تحقیقات ادامه یافت و تصاویر مربوط به قرارها و  ملاقات‌های مالباختگان و متهم از دوربین‌های مدار بسته رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها و کافی‌شاپ‌ها  استخراج و با بررسی تصاویر مشخص شد همه جرایم از سوی یک نفر انجام شده است و باندی در کار نیست.

همان یک نفر همه شاکیان را شناسایی کرده و پس از فریب با بیهوش کردنشان اقدامات مجرمانه بعدی را انجام داده است. همچنین نکته دیگری که با بازبینی فیلم‌ها به دست آمد این بود که متهم تحت تعقیب سعی داشت با ظاهر آراسته و خوش‌پوشی طعمه‌های خود را تحت تاثیر قرار دهد. با بدست آمدن تصویر متهم و با توجه به اینکه او به صورت انفرادی کار می‌کرد تحقیقات برای دستگیری او متمرکز و در نهایت این متهم بازداشت شد.

او در اعترافاتش گفت: به تازگی سربازی‌ام تمام شده و هرچه دنبال کار گشتم موفق نشدم، از آنجایی که به موسیقی هم علاقه دارم، کمی در این حوزه سر رشته دارم و دلم می‌خواهد خواننده بشوم، اما این کارها خیلی پول می‌خواهد و من هم که از این پول‌ها ندارم برای همین یک روز که در خانه نشسته بودم این نقشه را کشیدم.

در حال حاضر این متهم در بازداشت است و تحقیقات از او ادامه دارد.

نظر شما:

security code