رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بیش از ۳۵ هزار داوطلب در مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کرده اند.

مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی تمدید شد
کلانشهر: عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ از روز یکشنبه ۲۸ خرداد  آغاز شده و تاکنون ادامه دارد و به‌منظور مساعدت با متقاضیانی که تا امروز یکشنبه ۴ تیر موفق به ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون مذکور نشده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده که داوطلبان بتوانند تا روز چهارشنبه ۷ تیر نام نویسی کنند.

او اظهار کرد: متقاضیانی که قبلاً ثبت‌نام خود را تکمیل و کد رهگیری دریافت کرده‌اند در صورت تمایل می‌توانند تا تاریخ فوق نسبت به مشاهده و یا ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و کدرشته‌محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۳۵ هزار داوطلب در دوره‌های با آزمون و بدون آزمون مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ ثبت نام کرده اند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره نحوه نام نویسی داوطلبان گفت: همه متقاضیان، اعم از این که پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است مطابق ضوابط دفترچه راهنما و اطلاعیه مندرج در سایت این سازمان، از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون مذکور ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند.

وی ادامه داد: داوطلبان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی لازم است برای پذیرش در رشته‌های مذکور در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش ثبت‌نام کنند، اما علاقه‌مندان به پذیرش در رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه آزاد اسلامی، باید به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه و ثبت نام کنند.

پورعباس در خاتمه گفت: آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ برای آن دسته از مجموعه‌های ثبت‌نامی که پذیرش آن‌ها با آزمون است در روز جمعه سوم شهریور برگزار خواهد شد.