دادگاهی در آلمان یک شهروند آلمانی عضو داعش را به جرم برده‌داری ایزدی‌ها و تحریک برای انجام جنایات جنگی به ۹ سال زندان محکوم کرد.

یک آلمانی به جرم برده‌داری زنان ایزدی به ۹ سال زندان محکوم شد

کلانشهر:به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های عربی به نقل از سخنگوی دادگاه شهر کوبلنز واقع در غرب آلمان خبر دادند، این زن به جرم به برده گرفتن یک دختر جوان ایزدی، جنایت علیه بشریت و پیوستن به یک گروه تروریستی خارجی (داعش) مجرم شناخته شد.

 
خانم نادین ک(37ساله) طی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ در عضویت داعش بود و به همراه همسرش با هدف حضور در صفوف این گروه تروریستی به سوریه سفر کرد، این زوج در سال ۲۰۱۵ به موصل رفتند و بعد از آن مجدداً سوریه را برای سکونت برگزیدند.

بر اساس گزارش دادگاه او و همسرش از سال ۲۰۱۶ یک دختر ۲۲ساله ایزدی را به بردگی گرفته بودند.

نادین اعتراف کرد که این دختر ایزدی را مجبور به انجام کارهای منزل و پرداختن به مراسم دینی اسلامی می‌کرده در حالی که همسرش هم به طور مستمر به او تجاوز می‌کرده و همواره کتکش می‌زده است.

 
این خانواده آلمانی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ زمانی که به دست جنگجویان کرد دستگیر شدند و دختر ایزدی از دست آنها آزاد شد، در مناطق تحت کنترل داعش در سوریه زندگی می‌کردند.

نادین نیز در مارس ۲۰۱۹ زمانی که به همراه شماری از اتباع آلمان قصد بازگشت به کشورش را داشت به دست نهادهای امنیتی این کشور شناسایی و دستگیر شد.

گفتنی است دادگاه آلمان در سال ۲۰۲۱ در حکمی جنایت علیه ایزدی‌ها را جنایت کشتار جمعی دانست.