سقوط شدید ارزش لیر سوریه؛ 

پول در سوریه به جای شمارش وزن می‌شود!


۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۹:۱۱ | کد خبر: ۳۴۸۰۸ چاپ

به دلیل افت شدید ارزش پول سوریه و گرانی سرسام‌آور در این کشور، مردم در دادوستدهای خود به جای شمردن پول، بسته‌های اسکناس را در ترازو می‌گذارند.

پول در سوریه به جای شمارش وزن می‌شود!

کلانشهر:به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اطلاع‌رسانی سوری «صوت العاصمه» در گزارشی اعلام کرد: در سایه تورم سرسام‌آور و سقوط آزاد قیمت لیر سوریه، مردم برای دادوستد خود به مقادیر بیشتری اسکناس نیاز پیدا می‌کنند، امری که شمارش پول را برای فروشندگان بسیار دشوار کرده است.

 
به نوشته این رسانه سوری، این کار برای عمده‌فروش‌ها که روزانه ده‌ها میلیون لیر باید دریافت ‌کنند، سخت‌تر هم شده است و در مواردی شمردن تمامی این اسکناس‌ها امری محال می‌نماید.

یکی از تاجرها در این باره گفت: حجم اسکناس‌ها از یک سو و وضعیت بد آنها از طرف دیگر باعث می‌شود در بازارهایی همچون طلافروشان دیگر کسی به سراغ شمردن اسکناس نروند و در عوض بعد از کنترل کلی بسته، آن را روی ترازو قرار می‌دهند.

یک زن که قطعه طلایی به قیمت ۱۸ میلیون لیر خریده بود به این رسانه گفت: وقتی پول را پرداخت کردم با کمال تعجب دیدم که طلافروش آن را با توجه به نوع اسکناس روی ترازو گذشت تا بعد از دو دقیقه اعلام کند درست است.

 
یکی از طلافروشان هم در این باره گفت: نسبت اشتباه در این روش ۰.۵ درصد است، چون شاید برخی از اسکناس‌ها به دلیل کهنگی چسب داشته باشند و این وزن آنها را بیشتر می‌کند.

در این بین برخی از تاجران از بیم آنکه دولت آنها را به دلیل اهانت به واحد پول ملی مجازات کند، حاضر به اظهارنظر در این باره نشدند.

 

نظر شما:

security code