عمو و برادرزاده مسلح در جریان سرقت از یک طلافروشی در تهران مردی را به قتل رسانده بودند.

عاقبت سرقت مرگبار عمو و برادرزاده از طلافروشی

کلانشهر: عاملان قتل مردی که با فداکاری مانع فرار سارقان مسلح یک مغازه طلافروشی شده بود، علاوه بر اتهام قتل با اتهام محاربه هم روبه رو شدند تا در دو دادگاه جداگانه به جرایمشان رسیدگی شود.

به گزارش سایت جنایی، این سارقان که عمو و برادر زاده هستند،  پیش از دستگیری جرایم متعددی را در پایتخت مرتکب شده بودند. آنها آخرین بار در 12 خرداد سال گذشته قصد انجام سرقت مسلحانه داشتند، اما فداکاری یک رهگذر مانع موفقیتشان شد و مرد عابر که در این حادثه زخمی شده بود، در بیمارستان جان خود را از دست داد. به این ترتیب دو متهم حدود سه روز پس دستگیری در برابر اتهام قتل عمد قرار گرفتند.

شاهدان عینی در تحقیقات اولیه گفتند یکی از سارقان وارد طلافروشی شد و پس از آنکه با پتک ویترین مغازه را شکست دست به سرقت طلاها زد.

این در حالی بود که به روایت شاهدان نفر دوم بیرون از مغازه با اسلحه کلاشنیکف ایستاده بود و کشیک می‌داد و حتی هنگام فرار به سمت مردم تیراندازی کرد. در جریان این سرقت مسلحانه ۲ نفر مجروح شدند که یکی از آنها به نام بهزاد جانش را از دست داد و به این ترتیب دو سارق مسلح که دستگیر شده بودند پس از مدت کوتاهی در برابر اتهام قتل عمد هم قرار گرفتند.

برادر مقتول مدت کوتاهی پس از حادثه مرگبار در مصاحبه‌ای گفت: برادرم یک دختر و یک پسر داشت و با موتور کار می‌کرد. روز حادثه او برای تعمیر تلفن همراهش به مغازه موبایل‌فروشی که روبروی طلافروشی قرار داشت رفت که متوجه سرقت مسلحانه شد. وقتی سارقان مسلح به سمت صاحب طلافروشی و مردم تیراندازی کردند، برادرم از پشت سر به آنها نزدیک شد تا دستگیرشان کند اما به پایش تیر خورد، با وجود این تسلیم نشد و خودش را روی موتور دزدان انداخت که این کار باعث شد سارق مسلح تیر دوم را به برادرم شلیک کند. به این ترتیب صدای پی‌درپی شلیک گلوله‌های سلاح کلاشینکف اهالی محله خانی‌آباد را به وحشت انداخت و با دخالت دیگران دو سارق دستگیر شدند.

پس از تحقیقات میدانی در محل حادثه، متهمان در شعبه پنجم دادسرای امورجنایی مورد تحقیق قرار گرفتند و به جرم قتل مرد میانسال و مجروح کردن نفرات دیگر با سلاح کلاشینکف و همچنین 2 فقره سرقت مسلحانه دیگر از طلافروشی در خانی‌آباد و پرند اعتراف کردند.

تحقیقات بیشتر حکایت از آن داشت، متهمان سلاح کلاشینکف را از مشهد خریده‌اند و موتورسیکلتی که در سرقت استفاده شده است را با هدف اعمال مجرمانه در ورامین ربوده و به تهران آورده‌اند.

روند قضایی پرونده ادامه داشت تا اینکه برای متهمان به اتهام قتل عمدی، معاونت در قتل، سرقت مسلحانه، جرح عمدی، شلیک گلوله به چند نفر از شهروندان، حمل و نگهداری سلاح کلاشینکف و مهمات غیرمجاز، کیفرخواست صادر و جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد تا متهمان برای دفاع از خود پای میز محاکمه بروند.

همچنین با توجه به اقدام متهمان مبنی بر ایجاد نا‌امنی برای شهروندان و اعترافشان به شلیک‌های متعدد با سلاح کلاشینکف با هدف ترساندن مردم برای تسهیل فرارشان با اتهام محاربه هم روبرو شدند و بخش دیگری از پرونده با عنوان محاربه به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است تا رسیدگی به پرونده  نیز در دستور کار قضایی قرار گیرد .