مدیر اتحادیه دامداران گیلان مطرح کرد

گلایه از پرداخت دیرهنگام پول شیر از سوی کارخانجات لبنی


۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۷:۴۶ | کد خبر: ۳۴۸۵۸ چاپ

مدیر اتحادیه دامداران گیلان گفت: پرداخت دیرهنگام پول شیر از سوی کارخانجات لبنی موجب شده است که دامداران برای خرید نهاده ها با مشکل مواجه شوند و به سختی بیفتند.

گلایه از پرداخت دیرهنگام پول شیر از سوی کارخانجات لبنی
کلانشهر: عباس یوسفی با بیان اینکه روزانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن شیر در گیلان تولید می شود، اظهار کرد: کمبود نقدینگی از مشکلات دامداران استان است؛ نهاده ای که در بازار فروخته می شود باید به صورت نقد پرداخت شود و در صورتی که دامداران نهاده را بخواهند به صورت اقساطی خریداری کنند، مجبور هستند مبلغی را به عنوان سود فروش پرداخت کنند و در مجموع  چنین عواملی سبب می شود هزینه تولید شیر بالا رود.

یوسفی خاطر نشان کرد: در حال حاضر هر لیتر شیر ۱۵ هزار تومان از دامداران خریداری می شود این در حالیست که هزینه تمام شده تولید هر لیتر  ۱۹ هزار تومان است.

وی تصریح کرد: به طور میانگین کارخانجات لبنی استان ۵۸ میلیارد تومان به دامداران بدهکارند و اگر این دیر پرداختی ها ادامه پیدا کند، دام های بیشتری به کشتارگاه خواهند رفت.

مدیر اتحادیه دامداران گیلان گفت: به دلیل افزایش قیمت نهاده ها، در مواردی دامداران قادر به تامین غذای دام ها نیستند و قبل از پروار شدن آنها را به کشتارگاه می فرستند که این امر سبب افزایش قیمت گوشت خواهد شد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code