خبر هوای گیلان را داشته باشید

وضعیت هوا و دریای گیلان بعد از بارش های تابستانی چگونه است؟


۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۲۲:۰۷ | کد خبر: ۳۴۸۶۹ چاپ

هواشناسی وضعیت هوای گیلان طی هفته آینده را با افزایش دما پیش بینی کرده. در همین ارتباط کارشناس هواشناسی به کلانشهر گفت: لازم است تمهیدات لازم برای اجتناب از گرمازدگی به عمل بیاید و گروه های سنی حساس مانند سالخوردگان و کودکان از تردد غیر ضروری در ساعات گرم روز پرهیز کنند

وضعیت هوا و دریای گیلان بعد از بارش های تابستانی چگونه است؟
اختصاصی کلانشهر: سمانه نگاه کارشناس هواشناسی امروز دوشنبه دوازدهم تیرماه به کلانشهر گفت: با خروج کامل موج بارشی طی امروز از مرزهای شرقی استان در اکثر مناطق گیلان کاهش ابر اتفاق افتاد و شاهد کاهش نسبی دما در مقایسه با روزهای گذشته بودیم.

نگاه افزود:الگوی نقشه‌های هواشناسی حاکی از استقرار جوی غالبا پایدار تا اواسط هفته آینده در استان گیلان دارد.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: طی این مدت سامانه بارشی فراگیر در سطح گیلان نخواهیم داشت و غالبا آسمان را صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کردیم.

به گفته نگاه، از نظر دمایی هم انتظار داریم روند افزایش دما در استان اتفاق بیافتد که از روز جمعه با تقویت موج هوای گرم در استان گیلان پیش بینی می شود که افزایش محسوس دما را شاهد باشیم.

او تصریح کرد:در واقع برای هفته آینده روزهای گرمی را برای گیلان پیش بینی کرده ایم. بنابراین لازم است تمهیدات لازم برای اجتناب از گرمازدگی به عمل بیاید گروه های سنی حساس مانند سالخوردگان و کودکان از تردد غیر ضروری در ساعات گرم روز پرهیز کنند و کشاورزان هم برای اجتناب از عواقب گرمازدگی از حضور در مزارع، باغات و شالیزارها در ساعات میانی روز اجتناب کنند.

نگاه درباره وضعیت دریای کاسپین هم به کلانشهر گفت: دریا برای فردا سه شنبه 13تیرماه با حداکثر ارتفاع موج 40 سانت برای انجام فعالیت‌های دریایی اعم از امور بندری، گردشگری، ساحلی و شنا مناسب است  و طی روز چهارشنبه با تقویت جریانات شمالی انتظار می‌رود حداکثر ارتفاع موج به 50سانت هم برسد بنابراین لازم است هنگام فعالیت دریایی احتیاط مناسب صورت بگیرد.

توضیحات کامل این کارشناس هواشناسی را در گفت و گو با کلانشهر بشنوید.