گفت وگوی با یکی از وکلای توماج صالحی در واکنش به خبر خبرگزاری تسنیم؛

هنوز به مرحله انشا رای هم نرسیده ایم، چه برسد به ابلاغ رای


۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۶:۱۱ | کد خبر: ۳۴۹۰۳ چاپ

یکی از وکلای خواننده رپ بازداشتی در ایران، اخبار منتشر شده مبنی بر تقلیل حکم توماج صالحی از اعدام به حبس را رد و تاکید کرد که پرونده هنوز در جریان است و به مرحله انشا رای هم نرسیده چه برسد به ابلاغ رای.

هنوز به مرحله انشا رای هم نرسیده ایم، چه برسد به ابلاغ رای
کلانشهر: صبح امروز، چهارشنبه، ۱۴ تیر، خبرگزاری تسنیم در خبری با اتکا به شنیده‌های خبرنگارش، مدعی شد که حکم توماج صالحی، خواننده رپ که در جریان اعتراضات ایران بازداشت شده بود، به علت همکاری‌های او با نهادهای امنیتی، از اعدام به حبس تقلیل پیدا کرده است.(بیشتر بخوانید)

رزا اعتماد انصاری، وکیل توماج صالحی، در گفت‌وگو با «شبکه شرق» در واکنش به ادعای خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: «حدود یک ساعت پیش و پس از خبر خبرگزاری تسنیم، برای پیگیری موضوع، به شعبه یک دادسرای انقلاب شهرستان اصفهان رفتم، چنین خبری کذب محض است و پرونده توماج هنوز به مرحله انشا رای هم نرسیده است.»

او ادامه داد: «روی سامانه ثنا هم که پرونده را بررسی می‌کنیم، درباره وضعیت پرونده نوشته شده که این پرونده در جریان است. به این معنا که این پرونده هنوز مختومه نشده که وارد مرحله انشا رای شده باشیم و بررسی‌ها تمام شده باشد.»

این وکیل دادگستری درباره زمان احتمالی اتخاذ تصمیم توسط دادگاه و ابلاغ رای پرونده توماج صالحی، بیان کرد: «زمان مشخصی را نمی‌توان اعلام کرد اما از زمان آخرین جلسه رسیدگی تا اتخاذ تصمیم و ابلاغ رای، چیزی حدود ۱۰ روز طول می‌کشد بنابراین برای هفته آینده، منتظر تصمیم‌گیری دادگاه و ابلاغ رای پرونده توماج صالحی هستیم.»

اعتماد انصاری در پاسخ به این سوال که در شعبه رسیدگی کننده به پرونده، به این پرسش پاسخی دادند که خبرگزاری تسنیم از مدام منبع این خبر را پیگیری کرده یا خیر، گفت: «خیر، چیزی نگفتند. ببینید روز یکشنبه آخرین جلسه رسیدگی به پرونده توماج صالحی برگزار شده و انشا و ابلاغ رای، بین یک هفته تا ۱۰ روز زمان می‌برد. خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری تسنیم، برای من هم عجیب بود چراکه هنوز به مرحله انشا رای هم نرسیده‌ایم.»

او در خاتمه با بیان اینکه «ما منتظر تصمیم دادگاه و ابلاغ رای هستیم»، تصریح کرد: «خبرگزاری تسنیم با خبری که منتشر کرده، اخلاق حرفه‌ای رسانه را رعایت نکرده است. فقط امیدوارم که قصه توماج صالحی ختم به خیر شود. شخصا هم به نتیجه رای صادره از سوی دادگاه، امیدوارم.»

نظر شما:

security code