نماینده فومن و شفت در مجلس:

نیروهای شرکتی، اولویت طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند


۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۶:۵۸ | کد خبر: ۳۴۹۳۷ چاپ

خلیل بهروزی فر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، اولویت مجلس در راستای طرح ساماندهی کارکنان دولت را در درجه اول ساماندهی نیروهای شرکتی دانست و گفت: هدف این طرح حذف واسطه‌ها بوده تا نیروهای شرکتی مستقیما با دستگاه‌های اجرایی قرارداد ببندند.

نیروهای شرکتی، اولویت طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند
کلانشهر: خلیل بهروزی فر، با اشاره به روند بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس در ارتباط با ساماندهی کارکنان دولت اقدامات بسیار موثری را انجام داده و شاهد خروجی های مثبتی در صحن علنی بودیم.

وی اولویت مجلس در راستای طرح ساماندهی کارکنان دولت را، ساماندهی نیروهای شرکتی دانست و افزود: اگرچه با مخالفت سازمان اداری و استخدامی به نمایندگی از دولت با طرح مذکور مواجه بودیم، اما نمایندگان به این مصوبه در صحن علنی رای بسیار قاطعی دادند.

نماینده شهرستان‌های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی ویژه خبری باران، با اشاره به ارسال مصوبه مذکور به شورای نگهبان و هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، یادآور شد: در طرح شاهد ایرادات و ابهاماتی بودیم که در حال بررسی جهت تایید نهایی از سوی شورای نگهبان هستیم.

بهروزی فر، با بیان اینکه بین مجلس و شورای نگهبان تفاهم و یکدلی وجود دارد و در جلسات آتی شاهد رفع ایرادات و ابهامات خواهیم بود، گفت: در مقطع فعلی نیروهای شرکتی و پیمانکاری مدنظر هستند و هدف این طرح حذف واسطه ها بوده تا نیروهای شرکتی مستقیما با دستگاه‌های اجرایی قرارداد ببندند.

وی بررسی برنامه هفتم توسعه را مقدم بر طرح‌ها و لوایح دیگر دانست و اضافه کرد: نمایندگان تلاش می‌کنند تا در کنار رسیدگی به برنامه هفتم، طرح ساماندهی کارکنان را دنبال کنند و به نتیجه برسانند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، همچنین به یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان اشاره و اظهار کرد: در برنامه هفتم دو ماده الحاقی را با این مضمون پیش‌بینی کردیم که اولا حقوق شاغلین حداکثر ۱۰ درصد بیشتر از حقوق بازنشستگان باشد و ثانیا بازنشستگان معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلین را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه دولت مکلف شده در بودجه سنواتی، مسائل مالی مورد نیاز برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان را پیش‌بینی کند، خاطرنشان کرد: همچنین پیشنهاد کمیسیون اجتماعی برای سن بازنشستگی از ۳۵ سال به ۳۲ سال است.