خبر هوای گیلان را داشته باشید

هواشناسی گیلان هشدار سطح زرد داد: افزایش دما تا ۴۰ درجه در گیلان


۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۳:۴۸ | کد خبر: ۳۴۹۵۱ چاپ

هواشناسی گیلان با صدور هشدار زرد نسبت به گرمای روزهای آینده در گیلان هشدار داد. در همین ارتباط سمانه نگاه کارشناس هواشناسی در گفت وگو با کلانشهر به گروه های حساس سنی و کشاورزان توصیه کرد برای جلوگیری از گرمازدگی در ساعات گرم از فعالیت در فضای باز اجتناب کنند

هواشناسی گیلان هشدار سطح زرد داد: افزایش دما تا ۴۰ درجه در گیلان
اختصاصی کلانشهر: سمانه نگاه کارشناس هواشناسی در گفت وگو با کلانشهر از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی برای روزهای آینده گیلان خبر داد و گفت: براساس هشدار سطح زرد هواشناسی استان گیلان طی 3 روز آینده با تقویت موج هوای گرم، افزایش محسوس دما در استان اتفاق خواهد افتاد.

 نگاه افزود: بنابراین از نظر شرایط دمایی با احتساب رطوبت هوا، دمای احساسی در بعضی از مناطق استان گیلان به مرز 40 درجه و حتی فراتر از آن هم می‌رسد.

این کارشناس هواشناسی توصیه کرد: بنابراین توصیه می‌شود گروه‌های سنی حساس شامل سالمندان و کودکان از تردد غیرضروری در ساعات گرم روز پرهیز کنند.

نگاه همچنین اضافه کرد: کشاورزان هم تمهیدات لازم را در این خصوص به عمل آورده و از استقرار در مزارع و شالیزارها در ساعات گرم رو اجتناب کنند.

نگاه توضیح داد:اگر در الگوی نقشه‌ها تغییری حاصل نشود برای نیمه دوم هفته، از روز سه شنبه به بعد موجی از هوای خنک و ناپایدار استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد که علاوه بر روند کاهش دما برای نیمه دوم هفته شرایط بارش را در استان رقم می زند.

او در پایان گفت:دریای کاسپین هم برای سه روز آینده آرام است و برای انجام فعالیت‌های دریایی، شنا و گردشگری مناسب پیش بینی می‌شود.

توضیحات کامل این کارشناس هواشناسی را در گفت و گو با کلانشهر بشنوید.