فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ به دنبال حرکت ناجوانمردانه ورزشکار اوکراینی در مقابل ورزشکار ایرانی روی سکوی مسابقات جهانی، این ورزشکار را توبیخ کرد.

حمایت فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ از اقدام ورزشکار ایرانی

کلانشهر: در جریان مسابقات پرس سینه قهرمانی جهان که چندی پیش در آفریقای جنوبی برگزار شد، امیررضا مس فروش ورزشکار ایرانی بعد از کسب مدال برنز مسابقات روی سکو اقدام به دست دادن با نفر اول کرد که این اقدام جوانمردانه با حرکت ناجوانمردانه ورزشکار اوکراینی همراه شد.

در پی این اتفاق فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ در جلسه هیئت رئیسه خود که در حاشیه مسابقات جهانی این رشته در مالت برگزار شد، اقدام ورزشکار اوکراینی را بررسی و آن را محکوم کرد. 

در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی که فرشید سلطانی عضو ایرانی هیئت رئیسه IPF نیز در آن حضور داشت، این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت همه اعضا با محکوم کردن این حرکت ناجوانمردانه، توبیخ ورزشکار اوکراینی را توسط فدراسیون جهانی در دستور کار قرار دادند و این موضوع توسط فدراسیون جهانی به فدراسیون کشور اوکراین ابلاغ شد. 

این اتفاق بعد از پیگیری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران و همچنین با توجه به کرسی تاثیرگذار فرشید سلطانی در هیئت رئیسه فدراسیون جهانی رقم خورد.

نظر شما:

security code