khanekhodro

خانم ها در چه سنی مشتاق گرفتن گواهینامه رانندگی می شوند؟

کلانشهر: رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برای دریافت گواهینامه رانندگی با خودرو نگاه جنسیتی وجود ندارد و سن اخذ گواهینامه رانندگی همان 18 سال است و برای خانم ها و آقایان فرقی ندارد .  
  
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رابعه جوانبخت در خصوص سن گرفتن گواهینامه گفت: برای دریافت گواهینامه رانندگی با خودرو  نگاه جنسیتی  وجود ندارد و سن  اخذ گواهینامه رانندگی همان 18 سال است و برای  خانم ها و آقایان فرقی ندارد .  

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: نکته اینجاست که پسرها خیلی  رانندگی  را دوست دارند و اولین کاری  هم که همزمان با گرفتن دیپلم و یا بعد از  آن انجام می دهند جهت اخذ گواهینامه اقدام می کنند.  

سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ

بررسی نشان می  دهد که خانم ها آن قدر برای اخذ گواهینامه  اشتیاق ندارند و معمولا بین سن 30 تا 40 سالگی یک فراوانی  زیاد از سوی  خانم ها را برای  اخذ گواهینامه شاهد هستیم .  

معلوم نیست که چرا آقایان برای  اخذ گواهینامه موتورسیکلت این اشتیاق  را ندارند و گاهی به رغم داشتن مهارت هم، بدون داشتن گواهینامه اقدام به رانندگی  می کنند.

وی گفت:چرا آقایان رانندگی با موتورسیکلت را به صورت قانونی و با اخذ گواهینامه موتورسیکلت توسط مردان انجام نمی دهند تا از حمایت های بیمه ای  لازم برخوردار شوند . از آقایان تقاضا داریم که حتما برای  گرفتن گواهینامه موتورسیکلت اقدام نمایند.