وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

خرید برنج در استان های شمالی آغاز شد/تامین خط اعتباری برنج توسط بانک مرکزی


۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۵:۳۰ | کد خبر: ۳۵۰۵۷ چاپ

 وزیر جهاد کشاورزی از تأمین خط اعتباری برای خرید برنج توسط بانک مرکزی و ابلاغ آن به بانک کشاورزی خبر داد و گفت: عملاً خرید برنج در استان‌های شمالی مازندران، گلستان و گیلان اغاز شده است.

خرید برنج در استان های شمالی آغاز شد/تامین خط اعتباری برنج توسط بانک مرکزی
کلانشهر: محمد علی نیکبخت روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران در نخستین سفر استانی در مازندران، اظهار کرد: شمال کشور محصولات عمده و اساسی را تولید می‌کند و مازندران در ۱۴ محصول رتبه اول را دارا است و بخش عمده نیاز کشور را تامین می‌کند.

وی افزود: مازندران در برنج، چای، مرکبات، صید و صیادی، طیور و تولید گوشت مرغ و آبزی پروری در کشور صاحب رتبه است و بخشی از نیاز کشور و تهران را تامین و در تولید و اشتغال جایگاه خاصی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه با توجه به ظرفیت تولید محصولات کشاورزی، موظفیم حمایت و پشتیبانی از کشاورزان و حمایت از تولید داخلی و تولیدکننده  را انجام‌ بدهیم، گفت: اگر قرار است غذای مردم را تأمین کنیم باید از تولید حمایت شود و نگاه ما این است که از طریق تولید به تامین‌کالای مورد نیاز برسیم.

این مقام کشوری با اشاره به اینکه هدف از تنظیم بازار، واردات کالا نیست؛ ‌نگاه به تولید داخل است اظهار کرد: هدف قانونگذار این است که تنظیم بازار را به جهاد کشاورزی واگذار کرده است و  برای تنظیم بازار نگاه به تولید داخل دارد و باید این اصل تقویت شود.

وی ادامه داد: اب بندان ها نیز بسیار حائز اهمیت است و اعتباری را دراین بخش از وزارتخانه در نظر می‌گیریم.

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه بیش از ۶ میلیون تن گندم خریداری شد و بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان ارزش آن بوده است، اظهار  کرد: ۵۵ هزار میلیارد تومان مطالبات پرداخت شده و قرار شد وزارت نفت بخش باقیمانده مطالبات را به دلیل حساسیت موضوع تأمین کند.

نیکبخت با تاکید بر پرداخت مطالبات کشاورزان گفت: سعی می‌کنیم فاصله پرداخت و مطالبات کشاورزان را  چه از نظر زمانی و چه ریالی به حداقل برسانیم.

وی افزود: قیمت گندم نیز مصوب و ابلاغ شده است و ملاک عمل و تسویه با کشاورزان همان ۱۵ هزار تن است که‌پرداخت خواهد شد.