حدادی آخرین نماینده ایران در دوومیدانی قهرمانی جهان

نماینده پرتاب دیسک ایران عصر امروز( شنبه) در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان به رقابت با حریفان خود می پردازد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسک آسیا و نماینده ایران در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان است که کار خود را از ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه امروز (شنبه) آغاز می کند. او که در گروه B این رقابت ها حضور دارد با ورزشکارانی چون آندریوس گوژیوس، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ و دانیل استاهل، نفر دوم جهان در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ به رقابت می پردازد.

در هر دو گروه ماده پرتاب دیسک ۱۶ ورزشکار حضور دارند و هر کدام  که رکورد ۶۵.۵۰  را ثبت کنند مستقیم به مرحله نهایی صعود می کنند و اگر موفق به ثبت این رکورد نشوند ۶ نفر از برترین های هر گروه راهی فینال می شوند.

 

از تعداد ۱۶ ورزشکار گروه دوم، ۴ نفر بهترین رکوردهای فصل شان از احسان حدادی بهتر است که  نشان می دهد نماینده ایران برای صعود به فینال کار سختی پیش رو دارد.

بهترین رکورد فصل حدادی ۶۷.۱۹ است اما او در فینال دایموند لیگ موفق به ثبت این رکورد نشد و با پرتابی به طول ۶۴.۷۵ در بین ۹ نفر در جایگاه ششم قرار گرفت. با این حال امیدواری وجود دارد که او بتواند در این مسابقات نتیجه خوبی را رقم بزند.

شب گذشته حسن تفتیان و مهدی پیرجهان دو نماینده ایران در دوی ۱۰۰ متر و ۴۰۰ متر با مانع موفق نشدند به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنند و به ترتیب با قرار گرفتن در جایگاه های ۲۷ و ۲۵ جهان به کار خود پایان دادند. اکنون حدادی تنها نماینده ایران در مسابقات قهرمانی جهانی است.