امروز 27 تیر 1402 قیمت هیچ یک از خودروهای داخلی و مونتاژی شامل افزایش قیمت نشده است و بازار تا به این لحظه کاملاً نزولی است.

قیمت خودرو امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۲/ دنده معکوس قیمت خودرو
کلانشهر: بازار خودرو چند ماهی است که در گرداب خبردرمانی غرق شده است، گاهی با برخی اخبار ضد و نقیض این بازار جهش‌هایی را از خود نشان می‌دهد، اما بعد از گذشت نهایتاً یک روز خیلی سریع به حالت قبلی خود باز می‌گردد و روند نزولی را دوباره از سر می‌گیرد.

قیمت خودروهای داخلی


بازار خودروهای داخلی همانند روز گذشته به روند نزولی ادامه داد، کوئیکS که ازآن با نام فیس‌لیفت پراید111 نیز یاد می‌شود امروز دو میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد تا با قیمت 347 میلیون تومان در بازار آزاد امروز معامله شود.

پژو 207 اتوماتیک با 12 میلیون تومان کاهش قیمت رکورد بیشترین کاهش قیمت را در بین خودروهای داخلی به نام خود ثبت کرد و با قیمت نهایی 712 میلیون تومان در بازار آزاد امروز خرید و فروش می‌شود.

سورن پلاس به عنوان سدان با اصالت و نسبتاً ایمن ایران خودرو امروز با 5 میلیون تومان کاهش قیمت کمترین میزان کاهش قیمت را بین محصولات آبی‌های جاده مخصوص داشت تا با قیمت نهایی 570 میلیون تومان در بازار امروز حضور پیدا کند.


قیمت خودروهای مونتاژی

چری تیگو 5، کراس‌اوور نیمه محبوب، اما از رده خارج مدیران خودرو امروز با 50 میلیون تومان کاهش قیمت رکورد بیشترین کاهش قیمت را در بین تمام خودورهای بازار داشت و سرانجام قیمت این خودرو به عدد  رند یک میلیارد و 300 میلیون تومان رسید.

ام‌وی‌ام X۲۲ Pro IE، محصول پرفروش مدیران خودرو  پس از طی کردن نوسانات هر روزه امروز و تا به این لحظه با 10 میلیون تومان کاهش قیمت به عدد نهایی 960 میلیون تومان رسیده است.

لاماری ایما، محصول پر حاشیه آرین پاری موتور امروز نیز به روند نزولی خود ادامه داد و با 120میلیون تومان کاهش قیمت به عدد نهایی یک میلیارد و 900 میلیون تومان رسید.


پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

بازار خودرو این روزها به یکی از پیش‌بینی ناپذیرترین بازارهای کشور تبدیل شده است و دیگر نمی‌توان با توجه به شاخصه‌ها و عوامل قبلی در مورد این بازار سخن گفت.در حال حاضر بازار خودرو بیش از آن‌که از عوامل اقتصادی تاثیر بپذیرد، از اشخاص و اقدامات سیاسی اثر می‌پذیرد. مهم ترین خبر چند روز اخیر نیز غیر قانونی اعلام کردن هرگونه افزایش قیمت توسط رئیس جمهور بود.

اثر نهایی این خبر را خبر مکمل نتیجه جلسه امروز شورای ‌رقابت مشخص خواهد کرد. در صورت موافقت یا عدم موافقت شواری‌ رقابت با این تصمیم‌ می‌توان روند بازار را تا حدودی تشخیص داد.