دیروز قیمت دلار در نوسان افزایش و کاهش قیمت قرار داشت. با این وجود این اسکناس همچنان برای ماندن در کانال ۴۹ هزار تومانی مقاومت کرد. معامله‌گران اما در انتظار اخباری هستند تا به بازار ارز وضوح بیشتری ببخشد.

قیمت دلار ۲۸ تیر ۱۴۰۲/ بازار ارز در انتظار نتیجه دیدارهای سیاسی
کلانشهر: دیروز ۲۷ تیر قیمت دلار هر دو روند افزایشی و کاهشی را پشت سر گذاشت. این اسکناس در نهایت در کف کانال ۴۹ هزار تومانی بسته شد.

اثر خبر دیدار وزیر امور خارجه عمان با همتای ایرانی خود در تهران زمزمه‌هایی را در میان معامله‌گران به راه انداخته که این سفر در روزهای آینده اخباری در خصوص تحریم‌ها برای ایران به همراه دارد. این در حالی است که امیرعبداللهیان در این دیدار از تلاش‌های سازنده عمان در مسیر کمک به لغو تحریم‌ها علیه ایران و نیز کمک برای بهبود و ارتقای روابط با برخی کشورهای منطقه قدردانی کرده است.

فعالان اقتصادی معتقدند مذاکرات و اخبار منتشر نشده‌ای در حوزه برجام در حال وقوع است که سیاست‌گذار فعلا تمایلی به انتشار آن ندارد. از سوی دیگر بازیگران بازار ارز نیز می‌گویند اثر اخبار سیاسی دوامی یک روزه دارد و بازار منتظر خبری به قوت اخبار واقعی در خصوص برجام است.

 تحلیلگران بازار کف قیمت دلار را محدوده ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومانی می‌دانند. آنها معتقدند با وجودی که نهاد سیاست‌گذار تلاش دارد که قیمت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی ورود نکند، اما تمایلی نیز به برگشت قیمت دلار از خود نشان نمی‌دهد.

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز ۲۷ تیر قیمت اسکناس دلار در سایت بازار متشکل ارزی پس از گذشت نزدیک به یک هفته تغییر یک تومانی داشت. قیمت اسکناس دلار با رقم ۴۱ هزار و ۲۵۸ تومان ارائه شد. دلار حواله نیز با یک تومان افزایش با رقم ۳۷ هزار و ۵۰۷ تومان عرضه عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

در آخرین معامله دیروز یورو در بازار آزاد با قیمت ۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد و کاهش ۱۰۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی به قیمت ۴۶ هزار و ۳۵۵ تومان رسید و ۶۰ تومان افزایش داشت. یوروی حواله نیز با همین مقدار افزایش با قیمت ۴۲ هزار و ۱۴۰ تومان عرضه شد.

درهم امارات دیروز با رقم ۱۳ هزار و ۴۶۰ تومان معامله شد و ۸۰ تومان کاهش داشت. در سایت بازار متشکل ارزی نیز قیمت درهم نسبت به آخرین معامله هفته گذشته تغییر نداشت. حواله درهم با قیمت ۱۰ هزار و ۲۱۳ تومان مبادله شد و یک تومان افزایش داشت. اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۳۴ تومان عرضه شد و تغییر قیمتی نداشت.

نظر شما:

security code