قیمت خودرو امروز 28 تیر 1402 با شوک عجیبی رو به کاهش گذاشت. برخی از خودروها کاهش‌های چند ده میلیونی داشته و برخی دیگر، به ثبات قیمتی اکتفا کردند.

قیمت خودرو امروز ۲۸ تیر ۱۴۰۲/ سقوط ۲۵ میلیونی ۲۰۶ در یک روز!
کلانشهر: قیمت خودروها از دو روز گذشته به صورت یک دست نزولی بوده و اکثر محصولات شاهد کاهش‌های عجیب و غریب بودند. اما در این میان، برخی محصولات به چشم می‌خورد که در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت کردند؛ اما انتظار می‌رود با ادامه این روند، این محصولات نیز با کلیت بازار هم مسیر شوند.

روند نزولی بازار تقریباً از ابتدای امسال آغاز شده و باعث شده اکثر معامله‌گران از آن حذف شوند. همین امر موجب می‌شود تا رکود کامل بر بازار حاکم شود. نبود خریدار از یک سو، انتشار اخبار ضد و نقیض درباره واردات خودرو و ثبات نرخ ارز در بازار آزاد، همه و همه دست به دست هم می‌دهند تا کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دار باشد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز برخلاف روزهای گذشته، روند کاهشی را طی کرد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی اغلب با کاهش همراه بود اما تعداد اندکی نیز ثبات قیمتی داشتند.

پراید 131 و پراید 111 به عنوان ارزان‌ترین خودروهای بازار داخلی که هرکدام روز گذشته 5 میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کردند، امروز تصمیم به ثبات داشتند و به ترتیب در همان قیمت‌های 315 میلیون و 325 میلیون تومان باقی ماندند.

 کوئیک S نیز یکی از ارزان‌ترین خودروهای تولیدی حال حاضر سایپا به شمار می‌رود که روز گذشته با دو میلیون تومان کاهش همراه بود، امروز نیز با دو میلیون تومان کاهش قیمت همراه بوده و فعلاً به نرخ 345 میلیون تومان رسیده است.

پژو 206 تیپ دو در سبد محصولات ایران خودرو، جزو ارزان‌ترین محصولات محسوب می‌شود که در روزهای گذشته روند با ثباتی را طی کرده بود. اما از آغاز امروز با کاهش 25 میلیونی، این عقب ماندگی را جبران کرده و به کانال 480 میلیون تومان وارد شد.

مطالعه بیشتر:پیش بینی قیمت دلار 27 تیر 1402 / تقاضا، دلار را به کانال 49 هزار تومانی برگرداند
سمند سورن پلاس از سدان‌های نسبتاً جدید ایران خودرو بوده که از آغاز معاملات، پنج میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته داشته است. به این ترتیب نرخ این خودرو به 565 میلیون تومان رسید که نسبت به هفته گذشته، با 25 میلیون تومان کاهش همراه بود.

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی نیز از روند داخلی‌ها جدا نشد و قیمت خودرو در اغلب موارد، با کاهش‌های چشم‌گیر همراه بود.

بسترن B30 پس از روزها مقاومت در کانال یک میلیارد و 200، سرانجام یک شبه 100 میلیون تومان ریخت و به نرخ یک میلیارد و 100 میلیون تومان رسید.

جک S5 نیوفیس از کراس‌اوورهای محبوب بازار ایران به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته، 20 میلیون کاهش یافت و به قیمت یک میلیارد و 320 میلیون تومان رسید.

فردا SX6 نیز جزو محصولات مونتاژی بوده که در روزهای گذشته نوسانات آن‌چنانی نداشت. اما امروز با آغاز معاملات، 60 میلیون تومان ریخت و با نرخ یک میلیارد و 320 میلیون تومان معامله شد.

فیدلیتی پرایم 5 نفره از دیگر کراس‌اوورهای پرفروش بازار بوده که تنها در یک روز با 40 میلیون تومان کاهش قیمت همراه بود. به این ترتیب فیدلیتی پرایم پنج نفره از ابتدای امروز با قیمت یک میلیارد و 560 میلیون تومان در حال معامله است.

 

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
باتوجه به اینکه دو روز آینده اکثر بنگاه‌های معامله خودرو تعطیل خواهند بود، انتظار نمی‌رود که شاهد تغییر قیمت باشیم. اما به احتمال قوی با ادامه ثبات نرخ ارز، از آغاز هفته آینده شاهد ادامه کاهش‌ها باشیم.