ماجرای عجیب غرق شدن جوان رشتی در مرداب پیربازار

بازداشت 5 تَن به اتهام قتل بعد از 8 سال در رشت


۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۸:۲۳ | کد خبر: ۳۵۱۶۰ چاپ

 خانواده جوانی که  8 سال پیش به علت غرق شدن در مرداب پیربازار رشت به خاک سپرده شد حالا می‌گویند 5 فرد با اتهام دست داشتن در قتل او بازداشت شده‌اند.

بازداشت 5 تَن به اتهام قتل بعد از 8 سال در رشت
کلانشهر: براساس اطلاعات منتشر شده از سوی خانواده مهدی قربانی، او 8 بهمن سال 1394 به طرز مشکوکی در شهرستان رشت، دهستان پیربازار مقابل کلبه‌اش غرق شد.

طبق اظهارات اولیای دم مهدی قربانی، هم اکنون ۵ نفر در این خصوص در بازداشت به سر می برند که دونفر از آنها هنگام وقوع حادثه از همراهان مقتول بودند.

شرح ماجرا

مهدی قربانی 8 بهمن سال 1394 به همراه دو نفر از دوستانش به کلبه خود واقع در مرداب پیربازار رشت عزیمت کرده و به گفته دو نفر از همراهان وی قایق آن‌ها بطرز مشکوکی تاب برداشت و مهدی قربانی، در آب غرق شد.

با گذشت چند سال از ماجرا و پس از بررسی مدارک و مستندات و اظهارات شهود و جوابیه پزشکی قانونی، کارآگاهان پس از بررسی دقیق محتوی پرونده و اقدامات فنی به مشکوک بودن مرگ مهدی قربانی پی بردند.

 از بهمن ماه سال 1401 تحقیق از شاهدان و مطلعین بصورت رسمی در دستور کار قرار گرفت که بلافاصله منجر به بازداشت 4 نفر از جمله فردی با هویت ه.ج به اتهام قتل عمدی توسط بازپرس پرونده صادر شد.

 بازپرس شعبه پانزدهم دادسرای رشت پس از تفهیم اتهام قتل عمدی ه. ج را روانه زندان کرد تا جهت بازجویی در اختیار کارآگاهان  قرار بگیرد.

خانواده مقتول دلیل بررسی پرونده بعد از 8سال را تغییر بازپرس پرونده، دستور ویژه دادستان و ریزبینی و اقدامات فنی کارآگاهان و استفاده از تکنولوژی روز می‌دانند.

 

نظر شما:

security code