سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده فراجا:

حجاب خط قرمز ماست؛ استقرار گشت‌‌های ما مقطعی نخواهد بود


۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۹:۰۷ | کد خبر: ۳۵۱۶۱ چاپ

جانشین فرمانده فراجا گفت: حجاب خط قرمز ماست، ما امروز تکلیف‌‌مدارانه به این موضوع نگاه می‌کنیم و استقرار گشت‌‌های ما مقطعی نخواهد بود، چراکه محافظت از ارزش‌ها و بنیان خانواده در هر شرایطی لازم است.

حجاب خط قرمز ماست؛ استقرار گشت‌‌های ما مقطعی نخواهد بود
کلانشهر: سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده فراجا در دیدار با آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین اظهار کرد: ما مدیون شهدا و امامین انقلاب هستیم و باید همواره خدا را بابت نعمات و برکات انقلاب شاکر باشیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی افزود: مردم استان قزوین دارای فرهنگ دینی و مذهبی هستند و حدود ۳ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند که این سرمایه بسیار عظیم و ممتازی برای این استان است.

 جانشین فرمانده‌ کل انتظامی کشور عنوان کرد: همکاران ما در مجموعه انتظامی استان قزوین به‌ صورت شبانه‌‌روزی اقدامات شایسته‌ای انجام می‌دهند که این اقدامات باعث شده است این استان رتبه بالایی را در سطح کشور در حوزه‌های مختلف مانند کاهش ترافیک یا ناهنجاری‌هایی از قبیل سرقت، برخورد با اراذل و اوباش و رسیدگی به دادخواهان در موضوعات مختلف داشته باشد. با این حال برآورد ما این است که استانی با این سطح از فرهنگ، درگیری کمتری در حوزه مشکلات اجتماعی داشته باشد.

وی بیان کرد: موضوع جدی امروز جامعه، بحث عفاف و حجاب است. امروز دشمن، اصل انقلاب را نشانه گرفته و مباحث مهمی از قبیل خانواده، غیرت مردان و نجابت زنان ما را مورد هدف قرار داده است و برای ناکام گذاشتن دشمن همگی باید دست در دست دهیم؛ ائمه محترم جمعه و روحانیت معزز همواره موضع‌گیری‌های بسیار خوبی را در این حوزه در خطبه‌های نماز جمعه داشته و دارند.

رضایی تأکید کرد: دستگاه‌های مختلفی در حوزه عفاف و حجاب نقش دارند، اما متأسفانه برخی از آن ها در انجام وظایف خود کوتاهی کرده‌اند، در این حوزه باید همه به صحنه بیایند تا این ناهنجاری‌ها مدیریت و مهار شود.

 وی با اشاره به بیانات فرمانده کل قوا و تاکید ایشان به حرام سیاسی و حرام شرعی بودن کشف حجاب یادآور شد: زمانی که صحبت از حرام شرعی باشد یعنی همه باید اقدام به امر به معروف و نهی از منکر کنند، حرام سیاسی هم یعنی دشمنان نظام ما را مورد هدف قرار داده‌اند، دشمنانی که هیچ‌گاه در دشمنی خود کوتاهی نکرده و این بار با تمام قوا در این حوزه وارد عمل شده‌اند.

این مسئول ارشد انتظامی اظهار داشت: محور کاری ما در ابتدا تذکر لسانی است و آمارهای به‌دست‌آمده نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد از افراد بدحجاب‌ به‌درستی متوجه قبح این موضوع نیستند، اما وقتی این مسئله برای آنها تبیین می‌شود، عذرخواهی کرده و رعایت می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی در کشور عنوان کرد: همچنین براساس برآوردهای به‌دست‌آمده، کمتر از ۲ تا ۳ درصد از کشف‌حجاب‌‌کنندگان با قصد و نیت مبارزه با نظام اقدام به این کار کرده و یا با شبکه‌های معاند و سرویس‌های آن ها در ارتباط بوده‌اند، که گاها تعدادی از آنها اقدام به تهیه خوارک و ساخت فیلم و کلیپ‌هایی برای آنها کرده‌اند، مطمئنا برخورد قانونی با این قبیل از افراد به‌ صورت جدی و ویژه خواهد بود.

 وی بیان کرد: ما امروز تکلیف‌‌مدارانه به این موضوع نگاه می‌کنیم و استقرار گشت‌‌های ما مقطعی نخواهد بود، چراکه محافظت از ارزش‌ها و بنیان خانواده در هر شرایطی لازم است.

رضایی خاطرنشان کرد: مردم اصیل قزوین اغلب مذهبی هستند و برابر گزارش‌‌های واصله، وضعیت این استان در حوزه عفاف و حجاب مطلوب است.

وی در پایان گفت: حجاب خط قرمز ماست، اکنون که کار به این بزرگی و حساسیت توسط مجموعه انتظامی کشور آغاز شده است، حمایت‌های قشر ارزشی می‌تواند در فعالیت‌های ما مؤثر باشد، مجموعه انتظامی خود را در حوزه عفاف و حجاب فدایی می‌داند و اجازه نمی‌دهد دشمن به هدف خود برسد.

نظر شما:

security code