خبر هوای گیلان را داشته باشید

آخر هفته اطراف رودخانه های گیلان اطراق نکنید/ هوای گیلان تا ۱۰ درجه گرم می شود


۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۶:۵۵ | کد خبر: ۳۵۱۷۶ چاپ

نگاه، کارشناس هواشناسی گفت: در مرکز پیش بینی هوای گیلان، امروز هشدار سطح زرد هواشناسی ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها، صادر شده و توصیه شده که تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف به عمل بیاید

آخر هفته اطراف رودخانه های گیلان اطراق نکنید/ هوای گیلان تا ۱۰ درجه گرم می شود
اختصاصی کلانشهر: سمانه نگاه کارشناس هواشناسی به کلانشهر گفت: براساس آخرین الگوهای هواشناسی انتظار می رود که از فردا جمعه تا اواسط هفته آینده غالبا استقرار جوی پایدار را در گیلان شاهد باشیم و روند تدریجی افزایش دما را بین 5 تا 10 درجه در مناطق مختلف گیلان داشته باشیم.

نگاه افزود: بر همین اساس امروز پنج شنبه با تضعیف و خروج تدریجی سامانه بارشی، کاهش ابر در اکثر مناطق گیلان اتفاق افتاده است.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد:علاوه بر این طی 2 روز آینده روزهای پنج شنبه و جمعه با شکل گیری ناپایداری‌ها به شکل موقتی بویژه در ارتفاعات و دامنه‌های استان شرایط برای افزایش ابر و وقوع پدیده رگبار و رعد و برق، افزایش سرعت وزش باد مهیا می‌شود.

نگاه افزود: بر همین اساس امروز هشدار سطح زرد هواشناسی درمرکز پیش بینی گیلان ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها، صادر شده و توصیه شده که تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف به عمل بیاید به خصوص مسافران از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق کوهستانی استانمان پرهیز کنند و همینطور در کوهنوردی و جابجایی عشایرهم احتیاط لازم به عمل بیاید.

او توصیح کرد: در زمان وقوع پدیده رعد و برق از قرار گرفتن در مکان‌های باز پرهیز شود.

نگاه در پایان به وضعیت دریای کاسپن اشاره کرد و گفت: دریا هم با حداکثر ارتفاع موج 40 سانت در نوار ساحلی گیلان برای انجام فعالیتهای اعم از امور بندری، شنا و گردشگری مناسب پیش بینی شده است.

 توضیحات کامل این کارشناس هواشناسی را در گفت و گو با کلانشهر بشنوید.