تصمیم دلهره آور و ترسناک ژاپن علیه تیم ملی

قهرمانی آسیا خیلی، خیلی سخت شد


۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۰:۲۱ | کد خبر: ۳۵۲۱۱ چاپ

ژاپنی‌ها تصمیمی گرفته‌اند که احتمالا خیلی خوشایند والیبال ایران نیست.

قهرمانی آسیا خیلی، خیلی سخت شد

کلانشهر- به گزارش ورزش سه، تیم ملی والیبال مردان ژاپن که توانست با تاریخ‌سازی و شگفتی‌آفرینی تا نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های والیبال پیش برود، بعد از این تورنمنت سنگین با تمام قوا خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا که قرار است در ایران و شهر ارومیه آغاز شود، آماده خواهد کرد.

بر اساس پیگیری‌های ما ژاپن لیست بیست نفره‌ای را به فدراسیون والیبال ایران ارسال کرده که تمامی بازیکنان تاثیرگذار این تیم نظیر یوکی ایشیکاوا، یوجی نیشیدا، ماساهیرو سکیتا، یاماموتو، کنتو میائورا، ران تاکاهاشی، تایشی اونودرا و ... در آن حضور دارند.

در واقع ژاپنی‌ها هم می‌خواهند قهرمانی دیگری را به کارنامه پر افتخارشان اضافه کنند و هم فاصله امتیازی خود را با ایران به عنوان اصلی‌ترین رقیب آسیایی برای رسیدن به المپیک افزایش دهند و با خیال راحت‌تری راهی انتخابی المپیک که در کشور خودشان برگزار خواهد شد، شوند.

این لیست ژاپن نشان می‌دهد که ایران کار بسیار سختی  برای دفاع از عنوان قهرمانی خواهد داشت. از طرفی بر اساس لیست اعلامی بهروز عطایی برای اردوی جدید تیم ملی، تنها نام صابر کاظمی ستاره دوره قبل قهرمانی آسیا به عنوان یار جدید به چشم می‌خورد و خبری از حضور برخی دیگر از با تجربه ها در تیم ملی نیست.

ژاپن برای دو رقمی کردن قهرمانی های خود در جام ملتهای آسیا پا به ایران و شهر ارومیه خواهد گذاشت، تورنمنتی که در هشت دوره قبلی آن یا ایران قهرمان شده یا ژاپن این عنوان را به دست آورده است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که از لیست ۲۰ نفره ژاپن نهایتا چهارده بازیکن برای حضور در ارومیه انتخاب خواهند شد. با این حال در همین لیست اولیه نیز نام همه ستاره‌های ژاپن به چشم می‌خورد. این در حالیست که برخی امیدوار بودند که با توجه به طولانی شدن لیگ ملت‌ها و البته در پیش بودن انتخابی المپیک، فلیپ بلین برخی ستاره‌های خود را در این لیست قرار ندهد که با توجه به اهمیت بالای بازی‌ها و امتیاز زیادی که در رنکینگ دارد، این کار را انجام نداده است.

به این ترتیب می‌توان گفت که با حضور ستاره‌های ژاپن در ایران کار تیم ملی برای قهرمانی در آسیا بسیار دشوار خواهد بود. هر چند که باید اشاره کرد که ایران با یک یار اضافه‌تر یعنی هواداران پر هیجان و فوق‌العاده ارومیه‌ای در این مسابقات حاضر خواهد شد و در مجموع هیچ چیز جز قهرمانی برای تیم ملی قابل قبول نخواهد بود.